Нове життя КСЦ «Дніпровець» в Камянському з новим приватним орендарем

Нове життя КСЦ «Дніпровець» в Камянському з новим приватним орендарем

Після майже 9-місячного простою отримав ще один шанс ожити культурно-спортивний центр «Дніпровець», покинутий власниками ДМК через брак коштів.  Металурги повідомляють, що домовились із бізнесменом Олегом Морозом, і він візьме плавальний басейн «Дніпровця» в оренду.

Автор: Валентин Фіголь.

Меморандум про співпрацю в сфері оздоровлення працівників ДМК в КСЦ «Дніпровець» між ПАТ «Дніпровський меткомбінат» і ТОВ ВТФ «МіКомп» був підписаний в кінці зими. У документі вказані терміни довгострокової оренди, а також умови відвідування на безкоштовній основі працівниками ДМК культурно-спортивного центру. За словами гендиректора компанії «МіКомп» Олега Мороза, нове життя для «спортивної Мекки» металургів почнеться вже в наступному місяці. Про це повідомили в профспілці «Металургів».

Майже 9 місяців не функціонує культурно-спортивний центр «Дніпровець». За офіційною інформацією прес-служби ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – комбінат в період процедури банкрутства «має суттєві обмеження в правах надавати соціальну допомогу і фінансувати соціальну сферу».

Ще торік голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний звернувся до – компанії «МіКомп» з пропозицією на період простою КСЦ «Дніпровець» взяти на себе оздоровлення членів профспілки в спорткомплексі «Басейн МіКомп». З генеральним директором цієї фірми Олегом Морозом була досягнута домовленість: члени профспілки «Металургів» можуть відвідувати спорткомплекс «Басейн МіКомп» безкоштовно. Можливість відвідувати басейн європейського класу отримали більше 2 тисяч працівників ДМК.

І ось, в результаті тривалих переговорів, підписано меморандум про співпрацю в сфері оздоровлення працівників комбінату в басейні КСЦ «Дніпровець» між ПАТ «Дніпровський меткомбінат» і ТОВ ВТФ «МіКомп».

Олегу Морозу, як орендарю, металурги поставили ряд дуже важливих питань. Текст розмови з орендарем люб’язно надано профспілкою «Металургів».

– Коли планується запуск спорткомплексу і басейну зокрема?

– Не все залежить від нас. Енергетики, Міськводоканал взяли 2-3 тижні, щоб переоформити нам договори за приладами обліку енергоносіїв. Після цього ми запустимо басейн як є. За планом це 5 квітня. У липні-серпні басейн йде на реконструкцію. До цього часу вже будуть визначені перелік необхідних робіт і виконавці, а також необхідна сума витрат.

– Які роботи вже ведуться і які об’єкти будуть функціонувати?

– Перше, що необхідно зробити, це опалення і підігрів води. Вже сьогодні (розмова відбулася 6 березня), з метою встановлення твердопаливного котла, на задньому дворі спорткомплексу ведуться земельні роботи. Котел був придбаний ще до нового року. Також у дрібницях буде замінено щось з сантехніки, унітази, розпилювачі в душових…

Уже замовлені і найближчим часом будуть доставлені два теплообмінника (один буде гріти воду для купання в душі, а другий – підігрівати воду в чаші басейну) і два циркуляційних насоси, які на момент передачі спорткомплексу в оренду взагалі були відсутні.

Крім цього, буде перебудована сауна, яка повністю згоріла. Якщо необхідні будуть незначні поліпшення, то ми їх зробимо зараз. Якщо ж значні (планується розширення розміру сауни за рахунок суміжних приміщень), тоді вирішення питання відкладеться до літа.

У період реконструкції плануються роботи по заміні вхідної групи, кахельної плитки в душових, санвузлах і роздягальнях, сантехніки, ящиків для одягу, стартових тумб. Тумби повинні бути такі, щоб КСЦ «Дніпровець» міг приймати турніри з плавання високого рівня. Уже в кінці жовтня ми плануємо прийняти Всеукраїнські змагання на короткій воді (25 метрів). Також всі металеві труби будуть замінені на пластик. Крім цього, буде повне посилення енергетики. Тобто буде проведено абсолютно повний ремонт. Зараз, теоретично, до пуску все готово.

– Яка сума вкладених коштів в реконструкцію КСЦ?

– На сьогодні я вже нарахував близько 1 мільйона гривень. Уже оплачені матеріали і та робота, яка дозволить нам запустити спорткомплекс. Ще близько 2 мільйонів гривень буде вкладено пізніше, і це якщо не знайдеться якихось прихованих і неврахованих робіт.

– Якими будуть умови відвідування басейну КСЦ «Дніпровець» для працівників ДМК? Чи буде для них вхід безкоштовним?

– Між компанією «МіКомп» і ПАТ «ДМК» підписано меморандум про соціальне партнерство, в якому говориться, що ми будемо приймати людей, які працюють на ДМК. Визначено час, коли вони на безкоштовній основі зможуть відвідувати басейн. Згідно меморандуму, «безкоштовне годинне відвідування басейну працівниками ПАТ«ДМК» з понеділка по п’ятницю, за винятком святкових днів і днів проведення спортивних заходів, при наявності пропуску. 3 доріжки з 08-00 до 11-00 і 1 доріжка з 18-00 до 20-00».

Людина, що купить абонемент, за відведених три години зможе відвідувати сауну, спортзал і чашу басейну. Тобто стара система, коли люди по свистку вискакували з басейну в 45 хвилин кожної години – скасовується. Людина приходить в будь-який час і в будь-який час заходить в чашу басейну.

– Яка буде вартість відвідування?

– Я її ще не знаю. Коли бухгалтери вивчать економіку спорткомплексу «Дніпровець», тоді і буде отримана вартість його відвідин. Зі свого боку можу обіцяти, що націнка з боку «МіКомп» буде мінімальною, 10% – не більше.

– Передається в оренду згідно меморандуму стадіон «Металург» і Палац культури металургів?

– Крім КСЦ «Дніпровець», ніякі інші об’єкти в оренду не взяті. Але відразу хочу сказати, що наш котел при легкій модернізації може легко потягнути опалення інших об’єктів, які поруч знаходяться. Його потужність – 0,5МВт.

– Раніше в фойє КСЦ стояли кубки видатних спортсменів ДМК. Чи будуть вони стояти і в оновленому спорткомплексі?

– Так, ми плануємо розмістити спортивні кубки та нагороди в експозиції міні-музею, який буде знаходитися в фойє спорткомплексу. Навіть зробимо для них спеціальне підсвічування. Пропоную всім знаменитими видатним спортсменам, які в різні роки захищали честь ДМК на високому рівні, принести свої нагороди до нас в КСЦ «Дніпровець».

– Які спортивні секції будуть функціонувати на базі КСЦ?

– На базі КСЦ «Дніпровець» передбачається заповнити всі зали. Одна з цілей взяття КСЦ в оренду – це географічне розширення міської програми школи плавання. Також ласкаво просимо до нас будь кого, хто хоче займатися баскетболом, волейболом, тенісом, силовими видами спорту.