Транспортна лихоманка в Кам’янському: рушійна сила хаосу – пенсіонери

Транспортна лихоманка в Кам’янському: рушійна сила хаосу – пенсіонери

Черги на зупинках, скандали в салонах, візити поліції, розбиті вікна в автобусах… Другу добу транспорт Кам’янського працює в умовах обмежень через карантин. Пристрастей наганяють люди похилого віку, кажуть транспортники та поліцейські: це найчисленніша і найбільш агресивна категорія пасажирів.

Автор: Валентин Фіголь.

«Площадь ДМК. Скандал. Водитель трамвая отказывается отправляться. Из громкоговорителя
– В вагоне должно быть не более 10 пассажиров. Водителей штрафуют на 17 тыс. грн. ..
Прибывает полиция. Заходит в вагон.
Мужик на остановке громко:
– Надо машины жечь!
Люди молчат
А в это время, пока полицейские разбираются в пустом вагоне с лишним пассажиром, водители автобусов 23 а и 11-го загружаются под завязку. Все сели? Ну. еще подождем, как обычно. Становится душно. Пытаются открыть окна. Водитель нашего 23-а еще по дороге подбирает… Потом на площади чи то Майдане человек 10 … ВСЕ МОЛЧАТ. Никто не возражает», – так описала поїздку в громадському транспорті вчора ввечері місцева журналістка Людмила Глок.

Таких історій за вчора та сьогоднішній ранок журналістам довелось почути і прочитати чимало. «Пасажири нервують, дехто поводиться агресивно, – прокоментував ситуацію з перевезеннями в умовах карантину Дмитро Конельський, начальник міського управління транспорту та зв’язку. – Було 2 випадки розбиття вікон в автобусах, в трамваї пасажири хапали за петельки кондуктора…»

Не дивлячись на складнощі, вчора ввечері громадський транспорт з навантаженням в цілому впорався: о 18 годині людей з центру міста було вивезено, зупинки громадського транспорту спорожніли.

Поліція продовжує перевіряти дотримання обмежень. Посадовці управління транспорту теж

Поліція по Дніпропетровській області за 19 березня склала понад 60 протоколів за порушення карантинних обмежень, повідомила Олена Тімченко, прес-офіцер міськвідділу поліції в Кам’янському. По місту таких протоколів було складено 13. Офіцер назвала ситуацію з громадським порядком на транспорті напруженою: пасажири нервують, водії – теж.

Рушійна сила авралу на транспорті – люди похилого віку, яким конче треба кудись їхати, причому в годину-пік. Так кажуть і транспортники, і поліцейські. Пенсіонери не тільки створюють натовп на зупинках, але й влаштовують скандали, поводяться агресивно, підбурюючи й інших людей. «Безвідповідальність людська – ось головна загроза!» – коментує ситуацію О. Тімченко.

Поліція та працівники транспорту закликають людей утримуватись від необов’язкових поїздок хоча б в найбільш напружені години роботи.