Чим зайнятись волонтерові в Кам’янському в період карантину

З метою допомоги слабшому пережити карантин координуються волонтери в Кам’янському. Вже створено штаб активістами кількох ГО та депутатів міської ради, який збирає та розподіляє волонтерську допомогу, організує перевезення.

«Настане час – і спитають: а що ти робив при коронавірусі?» – жартують учасники процесу над закидами у саморекламі.

Автор: Валентин Фіголь.

«Мы открыли штаб 24/7 . Штаб будет заниматься закупкой и распространением средств защиты (маски, дезинфекция), доставкой продуктов изолированным одиноким людям, малообеспеченным и людям с инвалидностью. Также работники штаба организуют развоз медиков в больницы и домой», — пишуть в мережі організатори Штабу.

«Ми вирішили скоординувати свої дії з усіма бажаючими долучитись до наших дій», — розповіла Олена Ковалевич, одна з організаторів Штабу. Ми – це активісти ГО «Сильні духом», «Дія», «Автоєвросила», кілька депутатів міської ради, пересічні небайдужі мешканці міста».

Послуги з доставки волонтерської допомоги та підвозу людей, потребуючих допомоги, буде безкоштовним, каже активіст. Штаб наразі збирає інформацію про потреби установ міста та окремих людей, розповіла О. Ковалевич. Активісти планують офіційно звернутись до міського самоврядування з пропозиціями.

Одною з перших серед міських політиків, як розповіли активісти, на почин штабу відгукнулась депутат міськради Наталія Шкуренко.

«Я надавала штабу матеріальну підтримку», — підтвердила депутат. Вона в себе на окрузі роздавала захисні маски незаможним родинам та одиноким слабким людям. «В мене є помічники на окрузі, наприклад органи самоорганізації населення. Звертаються просто громадяни, пропонують допомогу, участь в розвозі засобів захисту».

З огляду на «людський фактор» і здатність шахраїв швидко пристосовуватись до ситуації, важливо не допустити хаосу, — зауважила пані Шкуренко. Вона розповіла про випадок, коли волонтерів з допомогою невідомі люди заманили в якусь покинуту садибу, незрозуміло для чого…

Отже, волонтерський рух набирає сили у новому напрямку – боротьби з коронавірусом чи з наслідками карантину. І волонтери одразу хочуть координуватись, щоб запобігти хаосу та зловживанням.

Довідки щодо діяльності Штабу 24/7 можна отримати за номерами телефону: :+380675126557; +380991819960; +380680292977; +380634914293