Коронавірусна інфекція не підтвердилась у померлого мешканця Кам’янського

Стали відомі офіційні результати лабораторних досліджень аналізів мешканця міста, що вчора був госпіталізований з підозрою на коронавірус, але врятувати його життя медикам не вдалося.

«У мешканця Кам’янського, який помер вчора, 24 березня, в інфекційному відділенні Міської клінічної лікарні № 21, коронавірус не підтвердився, — повідомив сьогодні пізно ввечері міський голова Андрій Білоусов. — Також немає коронавірусної інфекції в аналізах всіх обстежених членів сім’ї померлого. Точні причини смерті чоловіка встановлюються додатковими дослідженнями. Попередньо, смерть викликав вірус грипу H1N1».

Вірус H1N1 – це підтип вірусу грипу А, так званий «свинячий грип», пандемія якого почалась у світі ще 2009 року. Особливість хвороби у тому, що вона протікає з симптомами грипу, проте у важких випадках швидко викликає вірусну пневмонію. На відміну від бактеріальної пневмонії, вірусна пневмонія не реагує на антибіотики та дуже швидко прогресує, що може викликати смерть протягом 24 годин.

До того, як стало відомо про клінічні результати дослідження, у будинку, де мешкав загиблий, провели дезінфекцію.

Міський голова подякував медикам та поліції за оперативність та вчергове звернувся до мешканців міста: «Закликаю всіх дотримуватися карантину і виконувати рекомендації лікарів. Висловлюю щирі співчуття родині померлого, а також усім його рідним і близьким людям».

Також увечері стало відомо, що кількість заражених корона вірусом в Україні сягнула 136 осіб. Найбільш уражені епідемією Чернівці та Київ і Київська область. Також спалах коронавірусу швидко поширюється Тернопільскою областю, про що повідомляють депутати партії «Голос».

Центр громадського здоров’я МОЗ України обіцяє оприлюднити нові данні завтра о 10 ранку.