Бізнес в Кам’янському в умовах карантину: послаблення «зверху» та доставка на місцях

Підприємці адаптуються до карантину і продовжують працювати. Одні радіють полегшенню тягаря обмежень, інші обслуговують клієнтів дистанційно. Не сидять, склавши руки, і забудовники нових територій.

Автор: Валентин Фіголь.

Перелік підприємств, які можуть відтепер працювати в умовах карантину, оприлюднив кабінет міністрів України. Цю новину жваво обговорюють підприємці. Особливе місце в переліку посідають підприємства, які надають послуги аграріям: для них починається гаряча пора весняно-польових робіт.

Отже, уряд дозволив працювати тим, хто:

— продає продукти харчування та засоби гігієни;

— торгує ліками, ветеринарними препаратами і кормами для тварин;

— здійснює медичну практику, наприклад, надає стоматологічні послуги;

— продає засоби зв’язку;

— продає агрохімікати, насіння або посадковий матеріал;

— продає паливо і пальне, надають послуги з техобслуговування транспорту (СТО);

— надає банківські, страхові або поштові послуги

— займається ремонтом комп’ютерів і побутових виробів;

— надає послуги адресної доставки продуктів і готових страв.

Уряд України не буде забороняти продаж саджанців та посадкового матеріалу квітів, декоративних та плодових рослин на ринках України. Про це 20 березня, під час онлайн-конференції із представниками роздрібних мереж та продовольчих ринків, заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики.

Тимчасом підприємці Кам’янського значно активізували дистанційні форми роботи: зокрема, в соцмережах зявилось чимало оголошень про організацію доставки продуктів харчування під замовлення.

«Ми не відчуваємо карантину на своєму бізнесі, — зізнається власник приватної пекарні Андрій. – Замовлення зібрали по телефону, потім роздали з рук в руки…»

«…можу з певністю заявити, що ціни практично на всі групи товарів лишились ті ж. І ми з радістю готові їх доставити. Чого нема в нас – захопимо дорогою в сусідів…» — розповідає про «карантинні» новації Олександра, власниця невеликого гастрономчика.

«Працюю в масці і рукавичках. Одна цілий день. Важко… Поліція заходила, подивились – і без претензій», — ділиться клопотами її колега з іншого продуктового магазинчика Оксана.

В період карантину тривало освоєння нових територій забудовниками. Представники одного з них днями завершили розчистку ділянки між будинком 72 по вулиці Матросова та вулицею Івана Сірка. Колись тут стояв двоповерховий гуртожиток. Більше десятка років тому він був покинутий і згодом зруйнований. Ділянку міська рада продала, призначивши їй поштову адресу: провулок Телефонічний, 2а.

Коли робітники на ділянці почали зрізувати дерева, мешканці будинку 72 по Матросова протестували, навіть викликали поліцію. Поліцейським представник забудовника показав документи, які підтверджують власність земельної ділянки. На своїй ділянці, мовляв, власник наводить лад.