Косіння трави почалось в Кам’янському

Стартували щорічні сезонні роботи з косіння трави на газонах. Днями посадовці та комунальники складуть графік покосів. Тимчасом косарі на проспекті Свободи знову зрізали траву майже під корінь. В минулі роки в посушливі періоди такий спосіб косіння приводив до засихання та вигорання газонів.

Автор: Валентин Фіголь.

Косарі з тримерами косили сьогодні траву на проспекті Свободи. «Пробою пера» назвав цю роботу Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янського. А загалом по місту фронт робіт з догляду за газонами буде обговорюватись на нараді в п’ятницю, де визначать графік покосів.

В місті, згідно показників Прогарами соціально-економічного розвитку Кам’янського на 2020 рік, заплановано викошувати 3,75 мільйони квадратних метрів газонів.

Цьогоріч догляд за газонами та карантинними травами розділено так: на прибудинкових територіях та вздовж внутрішньо квартальних доріг роботу організує КП УКОЖФ, на центральних територіях загального користування – департамент ЖКГ.

Щодо сьогоднішніх вправ з тримерами на проспекті Свободи, автор хотів би зауважити: косарі знову зрізають траву біля самої землі. В минулі роки автору доводилось неодноразово констатувати: косіння трави «під корінь» приводить, в посушливі періоди, до висихання трави. Тримери пошкоджують прикореневі шийки травинок, і сонце буквально спалює поранені рослини. Якщо почитати Правила утримання зелених насаджень в населених пунктах України, то звичайні садово-паркові газони, які ростуть на території парків, скверів, бульварів, міжрайонних і внутрішньоквартальних насаджень, повинні мати дернове покриття висотою не більше 10 сантиметрів. А підстригати їх потрібно на висоту 3-5 сантиметрів. Звичайні газони, за Правилами, викошуються 10-14 разів за сезон.