Клопоти самоврядування в Кам’янському: земля для учасників АТО і особлива пропозиція допомоги від «Рокобану» (ДОПОВНЕНО)

Об’єднання територіальних громад населених пунктів вже дає перші плоди: на землях Петриківського району учасникам АТО з Кам’янського виділені 500 земельних ділянок.

Тимчасом ТОВ «Рокобан», яке бажає збудувати в нашому місті завод з переробки небезпечних відходів, запропонувало благодійну допомогу лікарям Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Сільська земля для учасників АТО

Документи, що підтверджують право власності на земельні ділянки на території майбутньої ОТГ, першим 10 учасникам АТО з Кам’янського вручив Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського. Земля знаходиться недалеко від межі міста на території Петриківської ОТГ в селі Сотницьке. Поруч — село Єлизаветівка і річка Оріль. Всього під будівництво житла учасникам АТО з Кам’янського тут виділять близько 500 земельних ділянок.

«Ми продовжуємо займатися питаннями видачі земельних ділянок нашим учасникам АТО під будівництво житла і гаражів. У зв’язку з тим, що в нашому місті, на жаль, немає в достатній кількості землі, ми звернулися до адміністрації Петриківської об’єднаної територіальної громади з проханням допомогти в даному питанні. Я вдячний депутатам та голові Петриківської селищної ОТГ Ользі Гавриленко за надану допомогу. Сьогодні ми передали право власності на землю першим 10 учасникам АТО, і кожен місяць їх кількість буде зростати», — сказав А. Білоусов.

На сьогоднішній день вже більше 200 чоловік отримали дозволи на розробку проектів землеустрою.

«Наша співпраця з міською владою Кам’янського дає позитивні результати. Ми зацікавлені в тому, щоб тут жили люди. Такий мер, як Андрій Леонідович Білоусов, який так піклується за жителів свого міста, — заслуговує на повагу», — сказала Ольга Гавриленко.

Учасники бойових дій висловили подяку міському голові та всім, хто допоміг забезпечити їх землею.

«Я дуже радий, що це складне питання вдалося вирішити позитивно. Величезне спасибі керівництву Кам’янського і Петриківської ОТГ. Прекрасне місце, і я буду тут жити», — сказав доброволець 3-ї хвилі національної гвардії Сергій Пойда.

Допомога від потенційного забруднювача

«Шановні мешканці Кам’янського та його мер Андрій Білоусов, наразі пандемія лише набирає обертів, ТОВ «Рокобан» хоче долучитись та допомогти засобами захисту для місцевих жителів та лікарів. У цей скрутний час ми повинні підтримувати один одного та стати пліч о пліч задля подолання пандемії», — з таким повідомленням звернулось ТОВ «Рокобан» до громади нашого міста.

Підприємство повідомило про бажання передати медпрацівникам міста у вигляді благодійної допомоги тисячу захисних медичних масок, 2 тисячі медичних рукавичок, 100 захисних масок-екран для медиків.

«Звичайно, ця допомога не така значна як нам би хотілось, але ми її направляємо від серця в тому обсязі, який на сьогодні можливий», — зауважили підприємці.

В своєму зверненні представники «Рокобану» просять міського голову узгодити час та місце передачі допомоги, повідомляючи про намір зробити це 29 квітня.

Зауважимо: компанія звертається до міського голови, щоб зафіксувати момент надання благодійної допомоги. Хоча могли б просто передати засоби захисту лікарям – в ту ж таки міську лікарню №7. Як це, за словами головного лікаря закладу Володимира Дяченка, роблять інші благодійники: дехто привозить допомогу мовчки, просто в лікарню. Жодного погодження від міської влади на приймання від благодійників засобів захисту лікарям не потрібно, акцентував В. Дяченко – це ж не ліки.

Компанія «Рокобан», нагадаємо, торік заявила про намір збудувати неподалік від Баглійського ставка завод з переробки та утилізації небезпечних відходів. Мешканці Кам’янського, здебільшого, негативно сприйняли цей задум, боячись отримати в місті ще одне джерело токсичних промислових викидів.

Влада від допомоги «Рокобану» відмовилась

Офіційну відповідь на пропозицію ТОВ «Рокобан» надав перший заступник міського голови Олександр Чернишов:

«Шановне керівництво ТОВ «Рокобан», ми розуміємо, що ваша пропозиція, скоріше за все, викликана не бажанням допомогти, а вплинути таким чином на думку мешканців міста напередодні громадських слухань. Тому с повною відповідальністю повідомляємо, що ми і без вашої незначної участі змогли у повній мірі забезпечити персонал та пацієнтів госпітальної бази по боротьбі з коронавірусом (міська лікарня №7) засобами індивідуального захисту та усім необхідним». Представники міської влада вважають, що пропозиція надати допомогу та публічне звернення до міського голови зроблені задля більш лояльного ставлення до керівництва ТОВ «Рокобан». І нагадали, що влада Кам’янського, громада та екологи не дозволили реалізувати у місті плани компанії з будівництва небезпечного виробництва по зберіганню, обробці та утилізації небезпечних відходів.