День згадок про видатних мешканців Кам’янського – поета та генсека

Сьогодні в Кам’янському згадуються дві знаменні події, що стосуються видатних земляків: відкриття бюсту керівника СРСР Леоніда Брежнєва та смерть поета-дисидента Володимира Сіренка.

Автор: Валентин Фіголь.

Бюст генсека

Бюст Леоніда Брежнєва, який був генеральним секретарем ЦК КПРС і фактично лідером СРСР, урочисто відкрили в Дніпродзержинську 8 травня 1976 року.

«В. В. Щербицкий разрезает алую ленту. Спадает покрывало, и взору присутствующих открывается установленный на гранитном постаменте бронзовый бюст дважды Героя Леонида Ильича Брежнева», — процитував радянську пресу краєзнавець Дмитро Кубанов. Згаданий Володимир Щербицький очолював тоді компартію УРСР.

Відкриття прижиттєвого бюсту генсека на його малій Батькивщині

Меморіальний комплекс пережив декомунізацію. Міська влада хотіла зробити бюст експонатом музею під відкритим небом, потім питання про долю металевого погруддя якось зам’ялось. Бюст поливали фарбою, обклеювали колонну відозвами. Меморіал потроху руйнує час.

Початок релігійної ходи від бюсту Л. Брежнєва, жовтень 2019 року

Але мешканці міста не забувають видатного земляка. Біля бюста часто фотографуються, іноді на постаменті можна побачити квіти. Час від часу біля бюсту відбуваються масові заходи.

День пам’яті поета та громадянина

«8 травня 2015 року, пішов у вічність Сіренко Володимир Іванович

Письменник,член Національної спілки письменників України, ім’я якого занесено до Міжнародного біографічного довідника «Людина і творчість»(Велика Британія)», — нагадав сьогодні землякам журналіст Сергій Петренко.

Володимир Іванович Сіренко – автор тринадцяти книг поезії та прози: «Рождение песни» (1964), «Батькове поле» (1981), «Корінь мого роду» (1990), «Голгофа» (1992), «Навпростець по землі» (1994), «Все було» (1999), «Повернення в себе» (2001), «Регіт на палі» (2003), «Хрести дерев’яні» (2003), «Велика зона злочинного режиму» (2005), «Клятва» (2009), «Куценики» (2010), «Чолом до сонця» (2011).

поет Сіренко часто виступав на мітингах та акціях місцевих націоналістів

У 2015 році вийшла в світ посмертна збірка поезій «З Україною в серці», видана за кошти шанувальників творчості відомого поета.

Книжки поета В. Сіренка

Вулиці біля автовокзалу в Кам’янському, на якій він мешкав, присвоєно його ім’я, а на будинку – встановлено пам’ятну меморіальну дошку.

За рік до смерті, після церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій (відзначається 20 травня), автор останній раз розмовляв з паном Сіренко. На запитання про жертви політичних репресій поет відповів: «Яких репресій – минулих чи майбутніх? Згадайте: спочатку вбивають опозицію. Потім зачищають тих, хто вбивав опозицію, щоб не заважали грати в демократію. Потім знищують тих, хто зачищав вбивць опозиціонерів… Логіка репресій одна й та ж завжди!»