Завершення навчального року у Кам’янському

Як в місті завершиться навчальний рік в умовах дистанційного навчання, розповів департамент з гуманітарних питань міської ради. Департамент надав відповідні роз’яснення на підставі рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Автор: Валентин Фіголь.

Навчальний рік завершиться 29 травня. Річне оцінювання учнів здійснюватиметься з урахуванням результатів оцінювання за перший семестр та оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий. Якщо дитина з об’єктивних причин (відсутність технічної можливості, довготривала хвороба)  не виконувала завдання під час дистанційного навчання, річне оцінювання її буде здійснено на підставі навчальних досягнень за І семестр. Для таких дітей заклади загальної середньої освіти після завершення карантину за заявою батьків організують консультації з базових предметів. Якщо поважні причини невиконання дистанційних завдань відсутні, то вчитель має право знизити річну оцінку з предмету.

В закладах загальної середньої освіти запроваджено гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт (кількість контрольних виключно в межах передбачених навчальною програмою). Кожен учень заздалегідь отримує графік проведення видів оцінювання із зазначенням форми роботи, кінцевого терміну та способу її подання.

Відповідно до наказу МОН від 30 березня 2020 року № 463, учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації. Учні 11-х класів складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами, внесеними на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06 квітня 2020 року № 480.

Свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, свідоцтва досягнень, табелі навчальних досягнень учні отримають не пізніше 15 червня 2020 року.

Останні дзвоники та випускні вечори цього року з метою запобігання поширенню коронавірусу проводитись не будуть.

На початку 2020-2021 навчального року за рекомендацією Міністерства освіти і науки в 2-11-х класах буде проведено вхідне оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень за попередній рік та планування подальшої роботи. Тож зараз батькам треба допомогти дитині підготуватися до завершення навчального року, пам’ятаючи при цьому, що психіка дитини в цій ситуації набагато важливіша за її академічні знання.