Карантин в Кам’янському: послаблення

Карантин в Україні пом’ягшено: відновлюється транспортне сполучення з сусідами Кам’янського, пожвавлюється бізнес та розваги. В Кам’янському можна відкривати дитсадки.

Автор: Валентин Фіголь.

Що дозволяється, а що залишається під забороною:  як Дніпропетровщина буде жити в «адаптивному»  етапі карантин розповіли в облраді.

Згідно протоколу засідання регіональної комісії ТЕБ і НС «у зв’язку зі сприятливою епідемічною ситуацією, що склалася на території Дніпропетровської області, запроваджується послаблення протиепідемічних заходів та дозволяється:

1) проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків; 

2) проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;

3) діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);

4) регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння»

Щодо дитячих садочків, з понеділка вони починають працювати там, де мерії до цього підготувалися, зокрема в Кривому Розі та Кам’янському. В Камянському відкриття дитсадків, як кажуть посадовці міського самоврядування, слід очікувати з 1 червня. Щодо Дніпра – тут садочки відкриються, як тільки будуть виконані всі вимоги КМУ.

Також в протоколі засідання комісії зазначено, що на період дії карантину на території Дніпропетровської області забороняється:

•  перебування в громадських будинках, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту;

•  перебування  на вулицях без документів, що посвідчують особу; 

•  самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

•  відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні; 

•  проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України, спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів; 

•  робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім:

діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами.

Поки забороняється робота метро в Дніпрі , міжміські та регіональні  залізничні перевезення, відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації.

Також в протоколі засідання регіональної комісії ТЕБ І НС позначено, що обов’язковій самоізоляції підлягають:

1)  особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19;

2)  особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

3)  особи, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону;

4)  особи, які досягли 60-річного віку, крім тих, що надають послуги у сферах життєзабезпечення населення;

А також до відома поліції, соцзахисту, лабораторії:  персональні дані (щодо хворих, прим) підлягають знеособленню, а у разі неможливості – знищенню протягом 30 днів після закінчення карантину.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 20 травня ухвалив рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня.

Станом на 23 травня МОЗ визнала, що до другого етапу зняття карантинних обмежень, введених у зв’язку з коронавірусом, не готові Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Київська, Луганська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області.

Але увечері 23 травня відбулася селекторна нарада обласної влади із Кабміном, Міністерством охорони здоров’я за участі Офісу Президента. Ухвалене рішення, яким Дніпропетровську область визнано такою, що готова до послаблення карантину.

Карантин з метою обмеження поширення коронавірусної інфекції був запроваджений з 12 березня.