Бюджет участі в Кам’янському: про що мріють мешканці міста

Скоро почнеться голосування за проекти бюджету участі, автори та прихильники активно агітують за втілення своїх мрій. До участі в конкурсі допущені 106 проектів. То чого ж хочуть зробити для міста в цьому сезоні автори проектів?

Автор: Валентин Фіголь.

Куратори від міського самоврядування запрошують усіх кам`янчан завітати до спеціалізованої платформи https://kamianske-budget.e-dem.in.ua та переглянути представлені проекти.

Нагадаємо, що у 2020 році Ви можете обрати відразу 4 проекти, по одному у кожній з категорій: «Інфраструктура», «Екологія, ІТ та культура», «Спортивні та соціальні проекти», «Комунальні заклади, підприємства та установи».

Голосування за проекти розпочнеться 8 червня та триватиме до 21 червня.

Переглядаючи проекти в усіх категоріях, можна помітити: багато із них фактично дублюють звичайні роботи з благоустрою якоїсь певної території. Це відновлення тротуарів, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, посадка дерев біля житлових будинків та бюджетних об’єктів, нанесення малюнків на стіни будівель. Автори пропонують облаштування зон відпочинку для молоді та людей похилого віку, «стежинки здоров’я»  біля медичного закладу, тощо. Але й серед таких проектів з благоустрою є оригінальні: встановлення на лівобережній набережній 270-метрової лавки, найдовшої в Україні.

Чимало проектів стосуються покращення якості медичних послуг в місті: практично кожен медичний заклад подав свій проект щодо придбання якогось обладнання чи благоустрою території або приміщення.

Те саме зробили й інші бюджетні установи: серед проектів – обладнання для музею, ремонти сходів та тротуарів біля закладів, благоустрій території за будинком Нової сцени, тощо.

більшість проектів представляють інтерес, передусім, для певного кола людей: мешканців одного будинку чи району, персоналу та відвідувачів якогось закладу. Але є проекти, орієнтовані на якусь цільову групу прихильників. Це, наприклад, проведення мистецьких фестивалів і майстер-класів чи свята для рибалок, відвідування за бюджетні гроші театру студентами, організація екскурсій містом, видання книжки, зариблення водойми, тощо.

Серед проектів є такі, в яких видно, хто отримає вигоду. Наприклад, є проект безкоштовного перукарського обслуговування незаможних людей. Якийсь перукар може отримати до 200 тисяч гривень на рік за цю роботу… Те саме з відвідуванням театру: 200 тисяч – гарантований прибуток театру.

Але є проекти, які не мають видимого комерційного сенсу. Зокрема, проект волонтерської допомоги онкохворим людям чи музею правоохоронних органів у місті. Організатори конкурсу напередодні голосування закликають мешканців міста не бути байдужими до перетворень та оновлень, придуманих земляками. Разом творити майбутнє рідного міста – хіба не в цьому кардинальна ідея громадського бюджетування?..