Фермери Дніпропетровщини формують збройні загони самооборони та тренуються захищатись

Українські фермери створюють збройні загони самооборони від рейдерства. Вони кажуть, що не сподіваються на владу і самі будуть відстоювати свої законні інтереси.

Автор: Валентин Фіголь.

Вчора у фермерському господарстві «Кондратюк» в с. Новопавлівка на Дніпропетровщині проходили збори Самооборони фермерів. Про це на своїй фейсбук сторінці повідомив фермер Іван Кондратюк,  пише agronews.ua. «Хочемо висловити подяку всім присутнім, а також тренерам, які вчать оборонятися в досить непростих ситуаціях, які пов’язані з  рейдерством чи грабежем»,- пише він.

Наразі в Україні фермери обєднуються для запобігання рейдерству. Фермерська самооборона є громадською контролюючою силою від рейдерських захоплень, неправочинних дій та для самозахисту аграріїв. Про це в Facebook пише Іван Слободяник, голова об`єднання Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського конгресу фермерів.

Фермерська самооборона — добровільне формування, метою якого є захист законних прав фермерів, членів особистих селянських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, селян. Голова Самооборони фермерів Дніпропетровщини Олександр Стешенко днями заявив: «Краще нехай не лізуть до фермерів, бо ми відсіч будемо давати всім!»

«Загони самооборони проводять навчання в Дніпропетровській області. Але ми плануємо розширити цей досвід та допомагати іншим фермерським угрупуванням самооборони в кожній області», – заявив Анатолій Гайворонський, представник Всеукраїнського Конгресу фермерів та Агро-Продовольчої ради, голова Асоціації фермерів та землевласників Дніпропетровської області.

Окрім фізичної охорони об’єктів та самооборони, Фермерська самооборона ставить собі такі завдання, як антикорупційна діяльність в межах держави та просвіта населення щодо правових основ самозахисту, профілактики правопорушень.

 «Такі збори допомагають навчитися самозахисту, вистояти в тяжкій ситуації та дають підтримку. До Асоціації фермерів Дніпропетровщини приєдналось вже багато людей, але чим більше нас буде, тим краще. Тільки разом ми сильні!»,- коментує вчорашнє тренування господар І. Кондратюк.