Судитись з органами державної влади хочуть мешканці Єлізаветівки, яким відключили газ

Судитись з органами державної влади хочуть мешканці Єлізаветівки, яким відключили газ

Сільрада Єлізаветівки судитиметься з державною владою через те, що влада не захищає інтереси громадян в конфлікті з приватною газовою компанією. Більша частина села з 10 червня відключена від газопостачання.

Автор: Валентин Фіголь.

Триває протистояння громади Єлізаветівки та газопостачальників. Нагадаємо, з 10 червня село було відключене від газу через роботи з модернізації газорозподільного обладнання – так пояснив причину відключення Григорій Макух, представник газопостачальника.

За словами селян, у них вимагають заключати угоди на постачання газу і платити за обслуговування газового обладнання.

За словами газовиків, їм потрібно перевірити обладнання в кожній газифікованій господі – тільки після цього можна включати газопостачання.

На тому тижні селяни виходили на трасу на знак протесту. Відбулась нарада в Петриківській районній адміністрації, на якій сторони залишились на своїх позиціях.

Після цих подій газовики підключили газопостачання, але тільки частині мешканців. Більшість єлізаветівців вже півмісяці живуть без газу.

«Що відбувається сьогодні? Нам обіцяють підключити газ, але при ультимативній умові обов’язкового підписання договорів з кіпрськими офшорними компаніями, – прокоментував ситуацію Максим Голосний, колишній голова Єлізаветівки. – Тими самими компаніями, які були у нас з 2016 року. Представникам газових компаній плювати на все: на закони, які в турборежимі приймає Зе-команда про те, що заборонено відключати під час карантину за борги від газо- або електропостачання».

М. Голосний на сесії сільради отримав доручення на представництво інтересів територіальної громади та органів місцевого самоврядування в усіх органах державної влади.

«У сільраді величезні черги з тих, хто змушений підписувати договори з незрозумілими кіпрськими офшорними компаніями, – сказав представник Єлизаветівки. – Перед тим, як укласти договір, людям дають платіжку з урахуванням кількості газових приладів. Якщо ти пенсіонер і у тебе є газовий котел і плита, то ти повинен заплатити приблизно 1 тис. 200 грн незрозуміло за що і незрозуміло кому. Тільки після того, як принесеш підтвердження оплати, тебе розпломбують і дадуть газ…».

Орган місцевого самоврядування Єлизаветівки звернувся офіційно до СБУ, прокуратури, Нацполіціі, до голови Дніпропетровської обласної адміністрації з вимогою негайно вжити заходів і оперативно відреагувати на ситуацію в селі. «Ці листи потрібні нам для того, щоб вони не заявили, що не знали про ситуацію. Адже є закон України про Службу безпеки України стаття 2, 3, 4 і 5, які чітко регламентує їх діяльність в таких ситуаціях. Замовчувати цю ситуацію не можна. Облдержадміністрація мовчить, райдержадміністрація мовчить, і ніхто офіційно нічого не коментує…» – розповів пан Голосний.

Вчора Єлізаветівка подала заяву до суду. В заяві громада вимагає захисту від бездіяльності ОДА, поліції, прокуратури та СБУ, які, на переконання заявників, повинні втрутитись в конфлікт з приватним газопостачальником. «…зобов’язати Дніпропетровську ОДА (ЄДРПОУ 00022467) негайно вчинити дії щодо забезпечення організації обслуговування населення (мешканців) села Єлизаветівка… для надання послуги з постачання та розподілу природного газу», – написано, зокрема, в позовній заяві.