Суд в Кам’янському заочно присудив заплатити за газ жінці, яка жила в іншому місці

Суд Південного району Кам’янського наразі переглядає власне заочне рішення, в якому присудив заплатити за «несанкціоноване споживання газу» жінці, яка в той час мешкала за іншою адресою.

Автор: Валентин Фіголь.

Цікавий процес щодо перегляду заочного рішення суду тягнеться з листопада минулого року. Цей процес став неочікуваним продовженням історії, про яку автор писав 2 роки тому.

Тоді, в квітні 2018 року, трапилось таке. Мешканкою приватного будинку по провулку Маріупольському, 22 Людмила С. стала не зі своєї волі. Вона з сином були змушені виїхати з Криму після його окупації в 2014 році. Як переселенцям, їм місто надало житло в цьому будинку. Власниця поїхала за кордон жити, а порожній будинок надала під можливість заселення біженцями. Але жити там було неможливо – будинок стояв частково розібраний, з демонтованою системою автономного газового опалення. Сусіди бачили, як власники продавали батареї.

В серпні 2017 року пані Людмила, відчувши запах газу десь біля газового лічильника, викликала газовиків. Ті приїхали, зняли лічильника на ремонт і встановили тимчасово свого лічильника.

Невдовзі після цього  С. з сином переїхали в інше місце – в квартиру по проспекту Ювілейному. Жінка показала угоду з власницею тієї квартири, підписану в вересні 2017 року. Отже, з Маріупольського провулка переселенці вибрались – це можуть підтвердити й сусіди.

В квітні 2018 року пані Людмилі зателефонували газовики (взяли у неї номер телефону, коли знімали лічильника). Вони сказали, що хочуть поставити на місце відремонтованого лічильника.

Приїхавши 11 квітня, газовики одразу виявили, що на газовій трубі встановлена якась перемичка, що дозволяє використовувати газ повз лічильник. Вирізали метровий шматок газопроводу, склали акт про порушення. Людмила пояснила, що не власниця будинку і навіть не живе тут, вже більш як півроку. Їй запропонували підписати акт як «представника споживача». На тому історія й скінчилася, здавалося б. «Хазяйка будинку казала, що приїжджала і розбиралась із газовиками…» — підсумувала цю частину історії пані С.

Але це був лише початок. У вересні 2019 року пані Людмила виявила, що від її пенсії відрізано чималий шматок. В відділенні ПФ їй сказали: ось виконавчий документ з суду. З документу випливало, що заочним рішенням суду пані Людмилі присуджено платити штраф в розмірі 68 тисяч гривень за несанкціоноване споживання газу… з осені 2017 до квітня 2018 року. Тобто за той час, коли жінка з сином вже жили в квартирі на проспекті Ювілейному, і в покинутому будинку на Маріупольському провулку навіть не бувала.

Здивована – бо ж ні про який суд нічого не знала і жодних повідомлень не отримувала, жінка написала заяву до суду, вимагаючи перегляду справи.

Цей перегляд точиться з листопада 2019 року. І лише тепер, 1 липня 2020 року, суд дійшов до допиту свідків та вивчення письмових доказів.

В засіданні свідки – газовики, які відрізали газопостачання будинку по провулку Маріупольському, 22, підтвердили свою версію. Мовляв, приїхали ставити лічильника після ремонту і побачили патрубок між входом та виходом лічильника. Цей патрубок дозволяв споживати газ в обхід лічильника. Газовики вирізали перемичку і склали акт про порушення.

Свідки підтвердили: С. пояснила їм, що не живе в цьому будинку і не є його власницею. Акт вона підписала як «представник споживача».

У відповідачки виникло питання до представників газопостачальника. При обчисленні об’ємів начебто несанкціоновано спожитого газу газовики вважали, що в будинку є якийсь котел (так написано в розрахунку). «Ви бачили в будинку хоч якогось котла чи батареї опалення?» — спитала пані Людмила. Один зі свідків сказав, що не бачив, але то не важливо. У газовиків по документах в будинку є котел, а перевіряти його реальну наявність – не їхній клопіт… Другий газовик визнав, що обходив будинок і знімав усе на відео. Але чи було опалення – не пригадує.

«А як знімали лічильника на ремонт – що, не бачили тієї «перемички»?» — спитала відповідачка в робітників Міськгазу. «Після того як ми пішли, через 15 хвилин там можна вже було зробити, що хочеш…» — відповіли газовики.

До речі, автор був у будинку на Маріупольському, 22 десь за тиждень після відключення газу в квітні 2018 року. Котла не бачив, але колишня мешканка показувала дірки в перестінках там, де колись були батареї автономного опалення. Будинок, і справді, був частково розібраний.

Вислухавши свідків, суд перейшов до розгляду письмових доказів. Серед них, крім документів газопостачальника, були й докази того, що пані Людмила не жила в будинку в той час, коли начебто «несанкціоновано споживала газ».

Суд оголосив перерву по справі до 31 серпня. Сторонам рекомендовано приготуватись до дебатів.