У Кам’янському спортсмени виступили на захист будівництва Льодового палацу

Анонсована на сьогодні прес-конференція щодо будівництва Льодового палацу біля спорткомплексу «Прометей» перетворилася на справжній мітинг. Відомі в місті спортсмени, що свого часу займались хокеєм та фігурним катанням, прийшли підтримати ініціативу. Не обійшлося без запальних суперечок.

Автор: Сергій Гузь.

Вже другий тиждень у Кам’янському обговорюють новину про несподіване для більшості будівництво Льодового палацу між готелем «Олімпія» та басейном «Мікомп». Гостроти ситуації додало те, що люди побачили свіжий паркан, а в середині огородженої території будівельники пиляли дерева. Звісно, навколишні мешканці стривожилися і почали бити на сполох, захищаючи зелені насадження. Тему відразу підхопили опозиційні до місцевої влади політики, розкручуючи скандал навколо цієї ситуації.

На сьогодні була анонсована прес-конференція від забудовника. Та ще до цього стало відомо, що новий Льодовий палац зводять не у випадково обраному місці. Саме тут, ще за часів видатного керівника ПО ПХЗ Михайла Аношкіна, будувалось справжнє спортивне містечко.

Михайло Аношкін, як відомо, мабуть, кожному мешканцю міста, був великим прихильником розвитку спорту. Його зусиллями були збудовані СК «Прометей», сучасні басейн та тенісні корти олімпійського рівня. В планах була і льодова арена, під яку навіть встигли закласти фундамент. Але реалізувати ці плани Аношкін не встиг.

На довгі роки про цю ідею забули. Лише у листопаді минулого року в місцевих ЗМІ з’явилась інформація, що виконком розглядає можливість залучення інвесторів для побудови Льодового палацу. Саме на тому місті, яке було обране ще за часів Аношкіна, планувалось реалізувати цей проект. Тож багато хто очікував, що сьогодні під час прес-конференції стане більше відомо про нове будівництво.

Та замість традиційної «пресухи», де журналісти задають питання, у організаторів вийшов справжній мітинг. Більше сотні спортсменів, як молодих, так і ветеранів, прийшли з плакатом на підтримку будівництва, над яким несподівано почали згущатися хмари.

Першим виступив заступник міського голови Костянтин Саусь, який і сам спортсмен, і знає багатьох присутніх тренерів. За його словами, ідею будівництва підтримує міський голова Андрій Білоусов та уся його команда. Кілька місяців вони вели переговори, шукали інвесторів, переконували національну федерацію хокею підтримати ідею, аби тут можна було приймати змагання міжнародного рівня.

Та головне те, що пан Саусь пообіцяв відкрити двері критого Льодового палацу вже до Нового року. Така інформація сподобалась більшості присутніх спортсменів і тренерів. Виступи останніх, як от Володимира Домрачева, були короткими, але дуже емоційними. До речі, це зараз він тренує лучників, а починав тренерську кар’єру у нашому місті (перебравшись сюди з Москви) саме як наставник фігуристів.

Слова на підтримку висловили і колишні дніпродзержинські хокеїсти, і навіть чинний головний тренер молодіжної збірної України з хокею Дмитро Підгурський, який колись жив у нашому місті. Усі вони впевнені у одному: досить їздити у Дніпро, аби потренуватись чи просто вийти на справжній лід.

Серед цих виступів практично загубився коротенький спіч представника забудовника Катерини Заводянської. Та як пізніше запевнив Костянтин Саусь, на прохання міської влади найближчим часом забудовник презентує місту повноцінний проект майбутнього критого Льодового палацу.

Звісно, на такій масовій зустрічі не обійшлося без запитань тих самих мешканців, яких схвилювало будівництво. Їх запевнили, що і сквер, і дитячий майданчик нікуди не дінуться. Взагалі тут планується зробити повноцінне дитяче містечко, замість скромної площадки, яка стоїть зараз. Ніяких торгівельних центрів у кілька поверхів тут теж не планується.

В якийсь момент спалахнула коротка суперечка між місцевим опозиціонером Сергієм Худовичем та представником влади. Проте, останній швидко знайшов вихід з ситуації, відбиваючі усі претензії до будівництва. «Залиште всю критику на той час, коли будемо перерізати стрічку на відкритті Льодового палацу. Ось тоді і посперечаємося, хто був правий!» — заявив Костянтин Саусь.