Як зробити Кам’янське популярним і впізнаваним, вчаться в Центрі молодіжних ініціатив

Що таке бренд населеного пункту і як брендувати своє місто – такий тренінг пройшли фахівці Центру молодіжних ініціатив та небайдужі молоді кам’янчани.

Автор: Валентин Фіголь.


Бренд населеного пункту – це візуальний символ, який відображає його індивідуальність. Бренд – це фірмова ознака міста, за якою його впізнають. Це ніби товарний знак на продукті. Про це розповідала на тренінгу в Центрі молодіжних ініціатив Олександра Гондюл, викладачка кафедри журналістики Київського університету ім.. Б. Грінченка.

Отже, місту потрібен бренд для популяризації – щоб зробити місто впізнаваним за цим візуальним символом. Наприклад, більшість людей в усьому світі знає, що чотири кружальця в ряд – це бренд автомобільної марки «Ауді».

Щоб бренд працював на популярність міста, він має відповідати кільком умовам.

Бренд має відображати міську ідентичність – візуально чи метафорично асоціюватись з якимось яскравими особливостями населеного пункту. Наприклад, в Кам’янському брендом могли би бути шлейфи кольорового диму, що накривають місто: наше місто загальновідоме своїми промисловими викидами в атмосферу.

Бренд має робити товар (в нашому випадку – презентований брендом населений пункт) привабливим для інших людей. Тому бажано, щоб він відображав якісь позитивні характеристики міста. Тому, мабуть, димові шлейфи через усе небо — не дуже вдалий бренд…

Бренд – важливий елемент іміджу міста, візитка, з якої люди часто починають знайомство з ним. Сьогодні зовнішній вигляд Кам’янського активно змінюється – отже, цей порух до чогось нового має бути відображений в бренді.

Бренд має бути цікавим для цільової аудиторії, на яку він орієнтований. Тобто, бути привабливим та зрозумілим для людей, яких ми хочемо зацікавити Кам’янським. Якщо це промислово-фінансові інвестори – потрібен бренд, який би символізував промислово-економічний потенціал нашого міста, надійність та стабільність місцевих партнерів. Якщо це туристи – бренд має наголошувати на тому, що в Кам’янському цікаво й не нудно…

Взагалі бренд – не усталена канонізована форма. Змінюється товар – треба міняти й бренд відповідно. Брендування – це процес пошуку, відображення й розвитку міської індивідуальності, наголошувала тренер.

Учасники тренінгу розглянули 5 стратегій формування бренду:

1) «Місто для …»

2) «Багатолика єдність»

3) «Місто з історією»

4) «Місто можливостей»

5) «Ко-брендинг».

Були розглянуті етапи формування бренду: діагностика ситуації та формування цілей, формулювання сутності бренду (ключова ідея), стратегічний план, реалізація стратегічного плану, оцінка ефективності сформованого бренду.

«В цьому році наше місто прийматиме стратегію розвитку до 2027 року, зараз ми вивчаємо інформацію, можливо, будемо долучатись до розробки документу», — пояснила актуальність теми тренінгу Катерина Боровик, директор Центру.

Центр молодіжних ініціатив, нагадуємо – комунальний заклад, який має допомагати молодим мешканцям міста, які хочуть щось зробити в ньому на свій смак. Офіс Центру розташований в будівлі колишнього Заводської рай адміністрації на проспекті Свободи, 2/1.