Акцію проти дистанційного навчання провели педагоги та батьки в Кам’янському

Зберегти шкільне навчання та позашкільні заняття в реальному, а не віртуальному просторі вимагали від влади педагоги та батьки школярів під час акції біля міської ради вдень 22 липня.

Автор: Валентин Фіголь.

Два десятки жінок зібрались сьогодні опівдні біля будівлі міської ради. Люди прийшли з плакатами, на яких були вимоги щодо шкільного навчання.

«Ми батьки школярів та педагоги, — назвалися учасники акції. – Ми хочемо привернути увагу влади до загрозливої ситуації в освіті через карантин».

Як виявилось, учасники акції виступають проти того, щоб навчання в школах восени відбувалось дистанційно. «Діти та вчителі мають контактувати в реальному, а не віртуальному просторі!» — наголошували жінки.

Перший досвід дистанційної освіти показав, що школа та учні технічно не готові до навчання в віртуальному просторі. Щоб підтягнутись технічно, батьки учнів мають купувати якусь апаратуру, витрачаючи на це кошти.

Взагалі, дистанційна освіта – зайвий клопіт для батьків та вчителів, і це людям також не подобається.

Учасники акції зачитали звернення до влади. В ньому сказано, чому їм не подобається віртуальне навчання. Батьки та педагоги вважають, що дистанційна освіта не дає змоги адаптувати дитину до життя в соціумі.

Люди також невдоволені тим, що не працюють дитячі табори та гуртки позашкільного виховання. Діти, мовляв, гуляють на вулиці, нудьгують, шукають собі пригод і потрапляють у халепи…

Автори відозви вимагали від влади зупинити процес переходу навчання у віртуальний простір, збереження традиційних форм освіти. Вимагають провести моніторинг наслідків дистанційного навчання під час карантину – яку користь та шкоду отримала освітня галузь.

«Місцева влада має повноваження щодо організації освітнього процесу – хай прислухаються до голосу батьків та педагогів! — кажуть організатори акції. — Ми не презентуємо тут жодних політичних проектів тощо – лише намагаємось врятувати освіту».

Присутні підписали відозву та понесли її до канцелярії міської ради. Аналогічні заходи можливі по всій країні, зазначили протестувальники – проблема у всіх одна.

Міське самоврядування не може організувати навчання не так, як написано в Постанові КМУ — прокоментувала ситуацію Тетяна Оніщенко, директор гуманітарного департаменту міськради Камянського. «На підставі Постанови Кабміну приймаються рішення територіальних комісій з ТБ НС, які є нормативними документами для нас», — наголосила вона.

Педагоги – за збереження класно-очної форми навчання, зауважила пані Оніщенко.