Притулок – крок до вирішення проблеми нічийних тварин в Кам’янському

Днями розпочалося будівництво притулку для утримання безпритульних тварин в Кам’янському. Тепер треба стимулювати владу вводити відповідальність за розмноження тварин, мріють зоозахисники – інакше притулок не знатиме, куди дівати підкинутий приплід.

Автор: Валентин Фіголь.

Майбутній притулок для тварин розташовуватиметься в промисловій зоні по вулиці Широкій, на території колишнього комунального підприємства «Зеленбуд». Орієнтовна вартість – 12 мільйонів гривень. Міськрада нещодавно погодилась взяти кредит на спорудження притулку.

23 липня виїзну робочу нараду на території майбутнього притулку провів міський голова Андрій Білоусов.

«Ми, як і обіцяли нашим жителям, приступили до будівництва притулку для бездомних тварин. Зараз пункт тимчасового утримання тварин розташований на вулиці Долматова, поруч з багатоповерховими будинками, що спричиняє незручності їх мешканцям. В новому притулку в гарних умовах зможуть перебувати близько тисячі бездомних тварин. Тут для них будуть створені всі необхідні умови. Ввести об’єкт в експлуатацію ми плануємо вже у вересні-жовтні цього року», — сказав Андрій Білоусов.

Притулок буде включати в себе літні і зимові вольєри, передбачено роздільне утримання хворих і агресивних тварин. На території притулку обладнають ветеринарну клініку, технічні приміщення для персоналу, приміщення для приготування їжі тваринам, складські приміщення, майданчик для вигулу тварин і окрему котельню. Передбачається цілодобова робота притулку.

Зоозахисники висловили подяку міському голові за вирішення питання.

«Від імені громадськості і міської організації захисту тварин «Zоощит» хочемо подякувати міському голові за те, що в такий складний час знайшов можливість побудувати притулок і вирішити проблему бездомних тварин. Це дуже добра справа. Ми готові допомагати в усьому», — сказала одна із засновниць організації «Zоощит» Світлана Вишневська.

Притулок – це добре, кажуть зоозахисники-волонтери. Але в них є власний досвід: кілька років пункт перетримки тварин на вулиці Долматова існує фактично завдяки волонтерській активності. Величезна проблема – приплід, який приносять чи підкидають в пункт перетримки місцеві мешканці. В когось народились цуценята чи кошенята – склав у коробку та потяг до притулку… І так люди чинитимуть і надалі, і чим більший буде притулок – тим більше туди нестимуть тварин, які людям непотрібні. Ось що кажуть зоозахисники.

«Ми за обов’язкову реєстрацію та стерилізацію домашніх тварин, — коментує зоозахисник Ярослава. – Ми про це давно ведемо діалог з владою. Потрібен закон – тоді на місцях організують реєстрацію».

Якщо власники домашніх тварин будуть легалізовані – вони нестимуть відповідальність за своїх підопічних, в тому числі і за їх розмноження, сподіваються прихильники реєстрації. Бо сьогодні неможливо навіть довести, що людина є власником тварини. «Не моя – так, приблудилась…» — і на цьому закінчуються всі спроби примусити громадянина відповідати за долю чи дії тварини…