Цілого полковника поліції підозрюють у хабарництві в Кам’янському

Цілого полковника поліції підозрюють у хабарництві в Кам’янському

Начальника відділення поліції в Кам’янському затримали за підозрою у хабарництві представники Державного бюро розслідувань. Як з’ясував з власних джерел «Пильний погляд», мова йде про полковника поліції Сергія Войнова. З минулого року він керував Південним відділенням поліції. Та виявляється, це вже не перша підозра у хабарництві, що йому оголошується ДБР.

Автори: Валентин Фіголь, Сергій Гузь.

Нав’язливий поліцейський «сервіс» – прикрили

За повернення вилученого авто та техніки начальник одного з відділень поліції міста Кам’янське вимагав п’ять тисяч гривень «винагороди», а також хотів систематично отримувати гроші за невтручання у діяльність підприємця.  Про це повідомив офіційний сайт Національної поліції.

Про те, що полковник поліції вимагає 5 000 гривень хабара за повернення вилучених екскаватора та мікроавтобуса,  до Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ повідомив місцевий підприємець. Техніку в нього правоохоронці вилучили в рамках кримінального провадження,  розпочатого за ст. 239 (забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Також, за повідомленням заявника, офіцер поліції вимагав щомісячну «винагороду» – половину від прибутку чоловіка, за  неперешкоджання у його діяльності зі збору металовмісних відходів. 

Частину хабара поліцейський отримав і на цьому попався – факт було задокументовано працівниками Дніпропетровського управління ДВБ НПУ, теруправління ДБР, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Фігуранту оголошено про підозру за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. За корупційні оборудки затриманому може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Не перша підозра

Сергій Войнов був призначений начальником Південного відділення поліції в Кам’янському лише у жовтні минулого року. У представлені було зазначено, що до цього він працював начальником Пологівського відділу поліції у Запорізькій області.

Та, як з’ясував «Пильний погляд», буквально завтра, 28 липня, у одному з Запорізьких судів призначено розгляд кримінальної справи, у якій фігурує у якості обвинуваченого Сергій Войнов.

Виявляється, ще в грудні 2018 року, за два місяці після призначення начальником Пологівського відділу поліції Запорізької області, Войнову була оголошена підозра у підбурюванні до хабарництва свого підлеглого. Тоді ця інформація розлетілася по всій країні.

Грудень 2018, ДБР затримує начальника Пологівського відділу поліції.

Його затримали прямо в службовому кабінеті під час отримання хабаря у 11 000 грн та 150 доларів США від того самого підлеглого. Справу вели ДБР, ГПУ і внутрішня безпека поліції. Але до суду вона потрапила лише у січні 2020 року, і ще на 6 місяців «зависла», чекаючи розподілу серед суддів.

«Підстава» чи «людська слабкість»?

Як так сталося, що людина, яка після всіх цих реформ в поліції, очищення, поліграфів і так далі, після підозри у хабарництві – знову опинилася на керівній посаді в поліції?

Звісно, що нам відомі випадки, коли тих чи інших керівників поліції намагаються «підставити», аби змістити з посади. Таке трапляється, якщо поліцейський чесний та принциповий, або ж якщо не хоче піти з посади, аби звільнити місце для іншого «протеже». Тож, поки суд не виніс вирок, ніхто не може вважатись злочинцем чи хабарником.

Ще у чині підполковника, учасник Ато Сергій Войнов на посаді начальника Пологівського відділу поліції, жовтень 2018 року.

Але у даному випадку, мова йде не про просту посаду, а начальника поліції. Хай навіть і відділу. І тут виникає кілька питань до того, як у нас в країні призначаються кадри та ведуться службові розслідування.

Виявляється, Генеральна прокуратура України більше року готувала матеріали справи, де у кримінальному злочині підозрюється Сергій Войнов. І лише 28 січня 2020 року передала обвинувачення до суду.

Ще пів року судді тягнули з тим, аби розподілити цю справу та почати судовий розгляд висунутих обвинувачень. Усього два тижні тому справа була вдруге перерозподілена. Її отримав Каретник Ю.М., суддя Пологівського районного суду Запорізької області. Перше підготовче судове засідання призначене на 28 липня 2020 року.

Весь цей час у півтора року, якщо припустити, що Войнов не винен, – він не міг виправдатись. Не міг зняти з себе у законний спосіб всі підозри. Чи не це робить поліцейських залежними від «доброї волі» вищого начальства?

З іншого боку, якщо припустити, що звинувачення у хабарництві, висунуті Войнову, правдиві та об’єктивні, то як людина з такою підозрою у хабарництві могла знову зайняти керівну посаду в поліції? Чому усі – від прокуратури до суддів – тягнули з розслідуванням та розглядом цієї справи, дозволяючи підозрюваному і далі використовувати службове становище?

Ця ситуація – яскравий приклад того, наскільки ми ще далекі від завершення реформ у нашій правоохоронній системі. І в першу чергу мова йде про те, що кожна людина повинна мати право на справедливий судовий розгляд у розумні терміни. А особливо, якщо мова йде про людей, що займають ключові посади в суспільстві та державі. Бо від цього залежить і наша з вами безпека.