Маленький бебі-бум в Кам’янському та уроки виживання від рятувальників та матінки-природи

Раптовий пік народжуваності зареєстровано вчора в Кам’янському. Земляки квапляться народжуватись у світ, повний небезпек та дискомфорту.

Як протистояти несприятливим та  смертоносним факторам стихії – цю науку людина мусить вивчати ціле життя. «Ніхто тобі не друг і не ворог, але кожен тобі — вчитель», — каже народна мудрість. Отже, варто навчатись скрізь, де є можливість.

Автор: Валентин Фіголь.

41 дитина народилась в Кам’янському з 20 по 26 липня: 24 дівчинки та 17 хлопчиків. Про це повідомило міське управління охорони здоров’я.

Такий собі ситуаційний бебі-бум, зафіксований протягом тижня. Зазвичай за тиждень в Кам’янському народжується десь два десятки малюків. В 2019 році в місті народились 1,2 тисяча немовлят.

Слід зазначити, що народжуваність в місті все ще відстає від смертності. Протягом минулого року з різних причин померли 2,8 тисячі кам’янчан. Чисельність наявного населення міста станом на 1 жовтня 2019 року становила 239,1 тис. осіб, як написано в Програмі соціально-економічного розвитку Кам’янського на 2020 рік.

Поки кам’янчани та гості міста народжуються в місцевому пологовому відділенні, інші мешканці міста вчаться боротись зі стихією. В даному випадку – з вогнем. 27-го липня фахівці з попередження надзвичайних ситуацій провели лекцію для працівників комунального навчального закладу культури «Школа мистецтв» з правил користування первинними засобами пожежогасіння.

Рятувальники розповіли про потенційні небезпеки, які можуть призвести до виникнення пожежі в помешканні й на робочому місці.

Потім надзвичайники провели майстер-клас з правильного користування вогнегасниками. Кожен працівник закладу культури міг самостійно спробувати загасили умовне займання за допомогою порошкового та вуглекислотного вогнегасників.

Тимчасом територія міста потерпає не так від вогню, як від спеки, яка нещадно випалює рослинність, знищуючи плоди людських зусиль з озеленення. Знову загинули берізки, посаджені навесні біля будівлі міської ради. Нагадаємо, їх посадили замість тих, що були посаджені торік замість тих, які були посаджені на толоці позаторік і посохли.

Береза в нашому місті приживається погано без регулярного догляду – про це багато років попереджали фахівці — науковці та практики. Але чомусь в громадських місцях люди продовжують саджати берези. Вони гинуть,а люди на їхнє місце закопують нові саджанці!..

Люди не завжди хочуть вчитися у природи – неперевершеної майстрині з озеленення. Ось росте в місті айлант – гість з південних країв. Дуже швидко розмножується та розростається, захоплюючи території та витісняючи місцеві види рослин. Його рубаєш – а воно росте наче ще швидше.

Наприклад, на початку року власник земельної ділянки біля будинку 72 по вулиці Матросова зніс всі дерева та чагарник на ділянці. І ось, до середини літа айлант створив тут непролазні хащі, де ховаються в затінку тварини й ходять за нагальними потребами люди.

Про айлант кажуть, що він дратує алергіків пахощами під час цвітіння. Але в довідниках з фітотерапії сказано: айлант – лікарська рослина, яка застосовується як проносний засіб при закрепах.