Яка інформація цікавить та не цікавить молодих мешканців Кам’янського

Тренінги для початківців-бізнесменів – цікава тема для молодих мешканців міста. Аж настільки, щоб запрошувати для проведення майстер-класів дорослих фахівців.

А яка інформація геть не цікавить молодих кам’янчан, можна дізнатись, побувавши на бібліотечній виставці «Країна нечитаних книжок».

Автор: Валентин Фіголь.

Тренінг «власна справа»

На спеціальну тренінгову програму «SkillsLab: власна справа» запрошує юних земляків КЗ «Центр молодіжних ініціатив».

 Тренінги відбуватимуться в рамках «Пакту заради молоді-2020», основною метою якого є розвиток і вдосконалення навичок, які необхідні молодим людям для початку власної справи.

Кожен з учасників пройде навчання у форматі майстер-класів від компаній-підписантів Пакту заради молоді, місцевих роботодавців, експертів та підприємців.

Серед основних тематичних напрямків: тайм-менеджмент, фінансова та юридична грамотність, пошук інвестицій, ведення переговорів, а також формулювання бізнес-ідеї.

По завершенню програми учасники та учасниці презентують свої проекти потенційним інвесторам.

У програмі тренінгу:  6 інтерактивних занять з розвитку навичок, унікальні інструменти з розвитку бізнесу та можливість представити свій проект перед потенційними інвесторами.

Програму розробили Центр «Розвиток КСВ» і Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Організатором заходу є «Центр молодіжних ініціатив» за підтримки міського голови Андрія Білоусова та у партнерстві з Департаментом муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради.

Запрошуються бажаючі у віці від 14 до 35 років. Участь безкоштовна, реєстрація триватиме до 12 серпня.

Офіційне відкриття 14 серпня. Заняття відбуватимуться 2 рази на тиждень протягом місяця.

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/atSWeSufbkpRfPtDA

Книжки, які не читають

Виставка «Країна нечитаних книжок» в бібліотеці по вулиці Матросова, 82, цікава тим, що в ній зібрані книжки, які не користуються попитом у відвідувачів. В бібліотеці популярність книжки визначити легко – за кількістю читачів протягом хоча б року.

Які книжки не цікавлять читачів Кам’янського? Перш за все, люди втратили інтерес до художньої літератури радянського періоду. Припадають пилюкою на полицях твори Максима Горького, Остапа Вишні, Павла Загребельного.

«Взагалі з української літератури найчастіше беруть книжки, які вимагають читати в школі», — розповіла бібліотекар Тетяна Іванівна.

Не надто популярні і сучасні твори українських авторів: наприклад, книжки Оксани Забужко лежать взагалі нечитані – записів у формулярі про взяття та повернення немає.

Здебільшого, окрім літератури за шкільною програмою, молоді кам’янчани цікавляться книжками для розваг, зазначила бібліотекар. Наприклад, популярні серед дівчат книжки про романтичні стосунки. Також молодь полюбляє фентезі про чаклунів, упирів та космічні пригоди.

«Молодь хоче чогось надзвичайного, — розуміюче посміхається досвідчений бібліотекар. – Добре, якби вони розуміли, що ці історії – вигадка, казка, вельми далека від реального життя!»