Взяти участь у творчому конкурсі учасників АТО запрошуються мешканці Кам’янського

Продовжується опублікування робіт на онлайн-конкурсі літературних творів бійців, волонтерів та членів їхніх родин «Пиши вдома». Для авторів це можливість поділитись враженнями, досвідом та фантазіями. Для читачів – привід більше дізнатись про досвід та фантазії людей, яких торкнулось насильство.

Автор: Валентин Фіголь.

Біль, смерть, відчай. І поряд – кохання, дружба, вірність та зрада… Про що б іще писали учасники творчого конкурсу «Пиши вдома», започаткованого, щоб розважити людей в період карантину…

«Пишіть вдома» – літературний конкурс для ветеранів АТО/ООС, членів їх сімей, волонтерів та молоді. Проєкт реалізується в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки уряду Нідерландів.

Для учасників бойових дій та членів їх родин творчість – не просто розвага, а засіб психологічної реабілітації. Арт-терапія визнана як ефективний засіб позбавитись від наслідків стресу. Тож фахівці з самого початку збройного конфлікту почали пропонувати воїнам та волонтерам різні види творчості: писати, малювати, ліпити. Це, як вважають арт-терапевти та їхні прихильники, дає змогу людині поділитись тим, що її турбує, позбавляє необхідності тримати в собі травмуючи спогади, враження та думки.

На конкурс було надіслано та опубліковано близько двох сотень робіт  https://wah.uir.news/
Організатори повідомили, що пройшло голосування за переможців літнього етапу конкурсу. Конкурсанти змагались в номінаціях «учасник АТО/ООС», «волонтер», «член сім’ї», «молодь віком 14-35 років».  Організатори запрошують авторів надсилати свої роботи – вони будуть опубліковані і візьмуть участь в наступних голосуваннях.

Автори пишуть про все на світі. Насамперед, про АТО/ООС. Про обстріли, про те, як «зламати хлопців прагнуть гади», про пролиту кров – свою й чужу. Про сум і сором через відступ зі своєї землі, лишаючи тут своїх людей. Про волонтерів – їхній труд, страхи й надії, ризик та вдячність.

Серед опублікованих представлені прозові та віршовані твори про Україну, романтичні т звичайні життєві історії, чимало творів на теми коронавірусу та карантину. Про тварин та їх роль в людському екстремальному побуті.

Є також заклики: до любові, до відповідальності за долю батьківщини та інших людей. І тривожні роздуми про майбутнє людства:

«Немає куди нам тікати з цієї планети,
І бідні й багаті стоять між проваллям і крахом,
Лишилось дочекатись падіння якоїсь комети –
Вітаю: нарешті все людство об’єднане … страхом».