Про дитячий травматизм та дворові гойдалки в Кам’янському

Про те, що дитячі ігри – це джерело травм, знову нагадали дорослим поліцейські та рятувальники. Загроза дитячого травматизму загострює ще одну місцеву проблему – технічний стан ігрових конструкцій в дворах житлового сектору.

Автор: Валентин Фіголь.

Співробітники ДСНС та національної поліції провели спільну профілактичну роботу з попередження дитячого травматизму у Південному районі  Кам`янського.

Учасники заходу нагадували дорослим, що необхідно бути прикладом для підростаючого покоління у питаннях безпеки життєдіяльності. Адже, як свідчить статистика та приклади надзвичайних подій, дитина без нагляду на відпочинку та в побуті може потрапити в будь яку халепу.

Надзвичайники та поліцейські закликали дорослих бути уважними до пустощів своїх дітей. Заборони без пояснень лише посилюють потяг бешкетувати. Розказуйте, чим саме небезпечні ті чи інші ігри, покажіть приклади наслідків таких забав. Проводьте більше часу з малечею, намагайтесь у вигляді гри пояснювати правила безпечної поведінки, — акцентували фахівці.

Звичайно, дитина може травмуватись буквально на рівному місці. Але існує ще одне джерело тривоги дорослих за безпеку дітей: технічний стан гойдалок, гірок та іншого причандалля для ігор, встановленого у дворах.

Такого приладдя для дитячих ігор в нашому місті чимало у житловому секторі. Є залишки радянського благоустрою, є подарунки від політиків та інших благодійників, є саморобні пристрої… Деякі з них навіть виглядають небезпечно… Місто запланувало в цьому році профінансувати ремонт об’єктів благоустрою на 3,5 мільйони гривень. Досить це чи ні – наразі невідомо, бо ніхто не знає, скільки в місті гойдалок та інших подібних конструкцій і в якому вони стані.

Якщо дитина полізла на якусь гойдалку і травмувалась, перше питання, яке постає – куди дивились батьки? Але є й питання відповідальності інших дорослих.

«За технічний стан дитячих та спортивних майданчиків, які розташовані на прибудинкових територіях, відповідають управителі житлом та ОСББ. При травмуванні дітей на них, в разі їх технічного несправного обладнання, несе відповідальність балансоутримувач, в іншому випадку – батьки», — прокоментувала можливий інцидент правник Ксенія Волох з міського Центру надання вторинної правової допомоги.

Якщо нещасний випадок стався через неналежний технічний стан дитячого майданчика, нагадала вона, цей факт потрібно зафіксувати, склавши акт за участю представників управителя житлом. Якщо вони відмовляються підписувати документ, потрібно його скласти за участю мешканців. Стан майданчика потрібно зафіксувати на фото та відео.

За несправну гойдалку, отже, відповідає власник або балансоутримувач об’єкту благоустрою, акцентувала правник Волох. Щоб з’ясувати, у кого на балансі перебуває дитячий майданчик, необхідно зробити запит до міського департаменту житлово-комунального господарства та капітального будівництва з проханням повідомити про те, хто є балансоутримувачем гойдалки. Якщо гойдалка саморобна, без необхідних дозволів, то, звісно, відповідальні автори, якщо авторство вдасться довести…