Календар виборів та коронавірусні поправки до виборів у Кам’янському

Епідемія коронавірусу може внести суттєві поправки у хід передвиборчої агітації та очікування результатів виборів. З кожним днем кількість хворих в країні зростає, тож послаблення карантину не варто очікувати. А це означає, що в умовах обмежень на масові зібрання та швидкоплинності агітаційного періоду перевагу отримають більш відомі політики та бренди.

Автор: Сергій Гузь.

Календар виборів.

До 5 серпня міські та обласні організації кам’янських партійних осередків мали подати до ЦВК кандидатури своїх представників у міську та районну виборчу комісії. Зробили вони це чи ні, кого саме ЦВК призначив у комісії – дізнаємося вже з 10 серпня. Саме до цієї дати має бути затверджений склад двох основних виборчкомів у нашому місті. Нижче календарний план ключових дат виборчої кампанії:

5 вересня – початок виборчого процесу;

15-25 вересня – проведення партійних конференцій з висунення кандидатів у депутати міської та районної рад;

15-25 вересня – подання документів на реєстрацію кандидатів у депутати та на посаду міського голови;

до 29 вересня – реєстрація кандидатів;

з 16 вересня – початок передвиборчої агітації кандидатів (наступний день після їх офіційної реєстрації);

до 9 жовтня – утворення дільничних виборчих комісій;

до 22 жовтня – реєстрація спостерігачів;

23 жовтня о 23.59 – завершення передвиборчої агітації;

24 жовтня – день тиші;

25 жовтня – день виборів.

Нагадаємо, цього року в нашому місті вперше обиратимуть не тільки міську, а ще у районну раду. Тож у бажаючих отримати депутатський мандат шанси, як кажуть, зростають вдвічі.

Коронавірус та вибори

Попри зростання депутатських посад, на які можуть претендувати політики з Кам’янського, на практиці для багатьох зробити це буде нелегко. Епідемія коронавірусу набирає обертів. За останній тиждень денний приріст хворих в Україні  підскочив на 50%. Тож не виключено, що карантин посилюватимуть не тільки в «червоних» регіонах, а по всій країні.

Через карантинні обмеження значно ускладниться передвиборча агітація. Наприклад, виглядає проблематичним проведення численних зборів на підприємствах міста та в комунальних закладах. Та й агітація у дворах, де традиційно агітували раніше кандидати – теж під питанням. Бо є обмеження щодо кількості людей, які можуть збиратись одночасно.

Усе це ускладнить агітацію для тих кам’янчан, які не мають значної популярності в місті або своєму виборчому окрузі. Також складніше буде набрати голоси і партіям, особливо новим, чиї назви та керівники маловідомі серед виборців.

Очевидно, що цього року основна передвиборча агітація на місцях переміститься у засоби масової інформації та соцмережі. Останні матимуть суттєві переваги перед традиційною пресою. Бо Виборчий кодекс чітко регулює агітацію в ЗМІ, тоді як в соцмережах проконтролювати дотримання виборчого законодавства практично неможливо. Тож не дивно, що в деяких групах на Фейсбуці, що мають відношення до місцевих партій чи політиків, вже почалась не тільки агітація, а й виливання чорного бруду на своїх опонентів. Про це у нашому наступному огляді виборів у Кам’янському.