Хто повинен міняти газові крани на житлових будинках в Кам’янському

Розмежування відповідальності за газові комунікації – відносно нова проблема, з якою наразі доводиться стикатись мешканцям міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Газопостачальники перекрили подання газу на під’їзд в житловому будинку №67 по проспекту Свободи. Трапилось це 4 серпня, розповіли мешканці будинку. Хтось повідомив газовиків про запах газу. Приїхала аварійна бригада, перекрила та опломбувала кран, який подає газ на під’їзд №8 – саме той, де відбуваються ремонтні роботи.

«Ми тиждень сидимо без газу і не знаємо, що робити далі, — бідкаються люди. – В газовій конторі сказали, що кран несправний і його треба міняти. Але це не їхня компетенція, бо кран розміщений на внутрішньо будинкових комунікаціях. Порадили звернутись до КП «Теплотехнік». А там сказали, що ввідний кран – це відповідальність газопостачальників…»

Газопостачальники, згідно законодавства, відповідають за газові комунікації, які постачають газ до будинку – в тому числі, і за газовий кран, який контролює подання палива на цілий будинок. Так пояснив ситуацію Григорій Макух, керівник газопостачального підприємства в Камянському. А все, що розташоване після вхідного крану – то вже внутрішньо будинкові комунікації, за які мають відповідати співвласники будинку.

В Камянському рішенням міського самоврядування обслуговувати внутрішньобудинкові комунікації призначене комунальне підприємство «Теплотехнік». Для цього з міського бюджету виділене фінансування – більше 2 мільйонів гривень на рік.

Кран, який подає газ на під’їзд, теж відноситься до внутрішньобудинкових комунікацій, наголосив Г. Макух. Тому комунальники з «Теплотехніка» повинні полагодити несправний кран чи замінити його. Про закінчення ремонту вони мають повідомити газопостачальника. Газопостачальник проведе перевірку герметичності газових комунікацій і, якщо все в порядку, включить газ мешканцям.

Вчора мешканці будинку збирались звернутись в КП «Теплотехнік» з відповідною заявою. Про перебіг подій люди обіцяли повідомити.