Похорони загиблої судді та статистика життєвих драм і трагедій в Кам’янському

Похорони загиблої судді та статистика життєвих драм і трагедій в Кам’янському

Місто попрощалось з суддею Валентиною Тюлюновою, яку вбила машина на пішохідному переході. Суддя стала 61-ю жертвою дорожньо-транспортних пригод в Кам’янському з початку року.

В цілому травматизм в місті, в порівнянні з 1-м півріччям 2019 року, зменшився, кажуть фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

Прощання з загиблою суддею Баглійського райсуду Валентиною Тюлюновою відбувалось біля будівлі суду, якому покійна віддала чималу частину свого життя.

До сотні людей прийшли попрощатись з покійною. Серед них – представники міського самоврядування, працівники правоохоронних органів та судів. Чимало було колишніх міліціонерів, що вважається визнанням професійних якостей небіжчика.

Багато людей плакали, особливо під час церковного обряду та прощальних промов. Виступаючі відзначали, що як суддя пані Тюлюнова була віддана правосуддю та приймала справедливі рішення, а як людина завжди була готова допомогти. В. Тюлюнова багато років очолювала Баглійський райсуд, вела чимало резонансних справ. Однією з останніх кримінальних справ, яку розглядала суддя, була бійка на БАМі покупців АТБ з охоронцями, про яку «Пильний погляд» писав на минулому тижні. Під час засідання пані Тюлюнова зазначила, що суддю не можна відволікати, бо правосуддя потребує уваги.

В. Тюлюнова, нагадаємо, загинула 9 серпня. На перехресті проспекту Аношкіна та вулиці Республіканської її збив автомобіль. Постраждала переходила дорогу пішохідним переходом. За словами правоохоронців, судячи з довжини шляху гальмування автомобіля, водій розігнав машину надто швидко…

За перше півріччя 2020 року в місті в ДТП постраждали 61 особа. Всього по місту за цей час було скоєно 205 ДТП. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пригод зменшилась на 19. Основними причинами ДТП є порушення правил руху пішоходами, порушення правил проїзду перехресть, порушення правил руху велосипедистами, виїзд на смугу зустрічного руху.

Ці та інші дані по травматизму в Кам’янському було озвучено під час засідання міської координаційної ради з безпечної життєдіяльності міста.

Як повідомив начальник відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради Іван Процик, протягом І півріччя 2020 року в побуті травмувалось 3679 осіб (проти 4713 за аналогічний період 2019 року), в тому числі 1156 дітей віком до 14 років (проти 1244 у 2019 році).

Аналіз стану побутового травматизму серед дітей віком до 14 років показав, що майже половина випадків – це різні падіння.

Також, як показав аналіз стану травматизму невиробничого характеру та причин звернення громадян міста до травмпунктів та лікарень міста, більшість випадків травмування мешканців Кам’янського припадає на зимовий та літній періоди.

З метою профілактики невиробничого травматизму координаційна рада доручила відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради посилити профілактично-роз’яснювальну роботу при здійсненні контролю на суб’єктах господарювання, в закладах освіти та засобах масової інформації.