Андрій Білоусов повторно висуватиметься на посаду мера Кам’янського

Андрій Білоусов повторно висуватиметься на посаду мера Кам’янського

Про намір повторно балотуватись на посаду міського голови Андрій Білоусов заявив в інтерв’ю для засобів масової інформації. Він також назвав пріоритетні питання, які вважає необхідним вирішити у наступні 5 років.

Автор: Сергій Гузь.

Хоча до початку офіційного висування кандидатів на посади мерів та депутатів місцевих рад залишилось ще кілька тижнів, багатьох цікавить питання: хто піде, а хто ні, з ким та з якими програмами? Першим про намір повторно балотуватись заявив чинний міський голова Андрій Білоусов. І хоча більшість були переконані у його участі в майбутніх виборах, інтригою залишались пріоритетні питання, які ставить перед собою міський голова.

Екологія – головний пріоритет

«Я планую висуватись на посаду мера, і на наступну каденцію для мене одним з пріоритетних питань є питання екології», – заявив пресі Андрій Білоусов.

На думку міського голови, основних забруднювачів у місті кілька: ПАТ «Дніпровський меткомбінат», ВАТ «Дніпродзержинський коксохімзавод», цементний завод та АТ «Дніпроазот». «Найбільший з них – ДМК, – вважає Андрій Білоусов. – За останні п’ять років їм вдалося на 15% знизити кількість викидів, але 80% викидів продукує аглофабрика. На її реконструкцію потрібно більше 1 млрд грн..»

Міський голова повідомив, що сьогодні ДМК займається розробкою проектно-кошторисної документації, і до кінця цього року в них вже буде розроблений необхідний проект. «Вважаю, що за два-три роки він буде реалізований. Якщо за попередні 5 років ДМК вдалося знизити викиди на 15%, то я буду ставити перед собою завдання, щоб ця цифра досягла, як мінімум, 80%,» – заявив мер Камянського.

Як вже писав «Пильний погля», вирішення таких масштабних екологічних проблем потребує чіткої взаємодії з центральними та обласними органами влади. Особливо в ситуації, коли мова йде про виконання екологічних зобов’язань великими промисловими підприємствами, що зараз знаходяться у приватній власності.

Андрій Білоусов вважає, що уся необхідна комунікація між органами влади наразі в нього є. Проте «екологічні заходи потребують величезних фінансових витрат. Ми зі свого боку посилимо тиск на керівництво цих підприємств, аби вони швидше виконували ті екологічні програми, які зараз є» – пообіцяв міський голова.

ЖКХ, соціалка та транспорт

Окрім екології, в інтерв’ю Андрій Білоусов виділив ще кілька сфер життєдіяльності міста, які вважає для себе пріоритетними у наступну п’ятирічку.

« На першому плані, звісно, екологія. Далі – житлово-комунальне господарство (ремонти дахів, фасадів та внутрішньоквартальних доріг), а також модернізація медицини, освіти, культури, спорту й активна робота у сфері соціального захисту, – пояснив Білоусов. – Соціальні програми, які існують по всій країні, є і в нашому місті. Крім того, в Камянському працює «Соціальне таксі»: мало мобільні мешканці міста можуть викликати спеціально обладнану машину і дістатися куди потрібно в межах міста».

Міський голова нагадав, що у рамках переходу Камянського на електроопалення, людям, які не мали можливості за власний кошт придбати прилади опалення, їх виділяли за рахунок міського бюджету. Також у період карантину мешканцям міста з соціальних груп, що потребували допомоги, закуповувались харчові набори. «Стараємося робити все, що в наших силах» – підкреслив Андрій Білоусов.

Окремо міський голова окреслив транспортну ситуацію в місті: «Коли я тільки починав свою роботу 5 років тому, на міські маршрути виходили усього 11 трамваїв. Зараз їх вже 24. Ми збільшили їх кількість за рахунок капітального ремонту старого рухомого складу. Зараз стали закупати б/в з Європи. В найближчі кілька років планую оновити увесь рухомий склад трамвайного парку».

На думку Андрія Білоусова, транспорт, тепло та водопостачання – це ті три напрямки, які, якщо вийдуть з ладу, призведуть до тяжких наслідків. Тому міська влада ретельно слідкує за ними, аби місто було в порядку.