Бюджет та розвиток Кам’янського за 1 півріччя: міськвиконком затвердив підсумки

Підсумки виконання бюджету та Програми соціально-економічного розвитку розглянув виконавчий комітет міськради Кам’янського на засіданні 19 серпня. Згідно звіту про виконання міського бюджету за І півріччя 2020 року, місто отримало доходів у сумі  1 мільярд 49 тисяч гривень. Про бюджет розповіла Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Доходи менше запланованих на півмільярда через те, що держава зменшила фінансування медицини та монетизувала деякі соціальні виплати та пільги.

Власних доходів місто отримало 750 мільйонів гривень. З них 400 мільйонів – податки на доходи працевлаштованих містян. Для порівняння: від земельних платежів отримано майже вдесятеро меншу суму.

Від бюджетів вищих рівнів місто отримало 268 мільйонів гривень.

Борги платників до міського бюджету складають 156,9 мільйонів гривень. З них 71% — борги за землю.

Видатки бюджету виконано на 70%, освоєно 1, 02 мільярд гривень. З них 660 мільйонів – утримання соціальної сфери міста, 145,5 мільйонів – на ЖКГ.

Приблизно 2 мільйони гривень потрібно на те, щоб забезпечити початок навчального року в місті в умовах карантину, додав Олександр Чернишов,  Треба придбати засоби дезінфекції, дезінфікуючі лампи тощо.

Міськвиконком також підбив підсумки виконання Програми соцекономрозвитку за 1 півріччя 2020 року.

Стабільною бачить ситуацію в місті Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку Кам’янського.

З позитивних моментів вона відзначила збільшення середньої заробітної платні, яка за січень – березень 2020 року перевищила розмір мінімальної заробітної плати у 2,3 рази і становила 10 990  гривень.

З негативних моментів – падіння на 18% промислового виробництва  (обсяг реалізованої промислової продукції становив 12,1 мільярдів гривень, що становить 11,9% промислової продукції області та 2,1% по Україні).

Як важливий результат Г. Єрмоленко відзначила участь міста в Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком. Наразі вже укладено договір з підрядником та розпочато будівельні роботи по проекту «Реконструкція окремо розташованої будівлі комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Гімназія №11» Кам’янської міської ради за адресою: вул.9 Травня, 18» (загальна вартість 65,1 млн.грн).

Завершено тендерну процедуру по проекту «Реконструкція комунального закладу «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум №16» Кам’янської міської ради за адресою: просп.Тараса Шевченка, 8, м.Кам’янське» (загальна вартість 127,4 млн.грн). Швидкість реалізації проектів залежить від фінансування, акцентувала пані Єрмоленко, і навряд чи черга в цьому році дійде до колегіуму №16.

Міськвиконком також змінив перелік об’єктів, які планувалось виконати за рахунок запозичення. Мова про 80 мільйонів гривень, які місто взяло в кредит у Ощадбанку, нагадав О. Чернишов. Є намір перерозподілити гроші так, щоб додати 400 мільйонів гривень на реконструкцію системи водовідведення в районі будинків 17 та 18 по вулиці Гастелло.