Влада і самоорганізація в Кам’янському спільно вирішують проблеми ЖКГ

Про те, як міське самоврядування допомагає міській самоорганізації населення, депутати міськради розпитували Дмитра Губського, начальника профільного відділу.

Автор: Валентин Фіголь.

Про зміни до міської Програми підтримки органів самоорганізації населення Дмитро Губський доповідав на засіданнях постійних депутатських комісій.

Після проведення тендерів на роботи по будинкам ОСББ залишилась економія – 20 тисяч гривень. І є у активістів ОСН бажання повчитись. Активісти забажали, щоб посадовці запросили їм тренерів для проведення семінарів про різні правові аспекти діяльності ОСББ. Тому треба в Програмі перекинути фінанси на організацію  тренінгів.

Ще одну економію в розмірі близько 250 тисяч гривень було отримано на тендерах з дорожніх робіт, розповів посадовець. А тут саме треба прокладати нову лінію електропередач для електроопалення кількох будинків на Соцмісті. Раніше вони опалювались від «Південкоксу», а тепер переводяться на індивідуальне електроопалення. Треба пообрізати гілки старих дерев для прокладання електрокомунікацій. Пропонується направити зекономлені чверть мільйони на обрізку дерев.

Як розвивається рух ОСББ в Кам’янському, поцікавились депутати? На їхню думку, ОСББ – важливий інструмент майбутнього для вирішення проблем ЖКГ. «Все таки 80% проблем, з якими приходять люди на прийом – проблеми ЖКГ», — поділився досвідом депутат Андрій Пустовойт.

«І у мене те ж саме!» — погодився його колега Антон Гусєв.

Позитивна тенденція є, відповів Д. Губський. За цей рік зареєстровано 3 нових ОСББ, ще 5 перебувають в стадії реєстрації. Всього в місті діє 67 ОСББ і перебуває в недіючому стані 8. Ще в Кам’янському є 48 житлово-будівельних кооперативів.

«Є багаті ОСББ!» — зауважив А. Пустовойт. І навів приклад житлового будинку на розі проспекту Шевченко і вулиці Пушкінської. Там, мовляв, і вікна в під’їздах пластикові. І вхід у двір під замком.

«Зоряний» (на фото) — багате ОСББ, погодився пан Губський. Вони собі ще й дах полагодили. Але не всі так успішно хазяйнують — здебільшого, через незгоду між співвласниками будинку. Іноді конфлікт між членами ОСББ доводить товариство до паралічу.