«Карантинний бюджет» та ранкові співи у дитячих закладах: що розглядатиме міськрада Кам’янського

Про порядок денний чергової сесії міської ради Кам’янського розповів на брифінгу Олександр Залевський, секретар ради. Сесія розгляне низку питань життєзабезпечення міста, а також запит депутатів-націоналістів щодо виховання школярів.

Автор: Валентин Фіголь.

Сесія міськради, запланована на 28 серпня, відбуватиметься в «карантинному» режимі: кількість присутніх в залі буде обмежено, відповідно до площі зали, до 62 осіб.

Вперше сесія проходитиме із застосуванням електронних носіїв інформації замість паперових проектів рішень. Кожному депутату видадуть електронний планшет, який під’єднано до мережі міськради. В планшеті депутати можуть побачити всі проекти рішень. Це осучаснить процес роботи сесії, зазначив О. Залевський. Більше не треба морочитись з купами паперових проектів, які треба було безкінечно друкувати і передруковувати. Щомісяця ці папери після чергових засідань міськвиконкому та міськради викидали на смітник…

Про деякі питання порядку денного серпневої сесії «Пильний погляд» вже розповідав. Деякі суто процедурні – зміни до статутів бюджетних установ, ліквідація дитячої лікарні шляхом приєднання до 9-ї міськлікарні, узагальнений перелік вулиць та провулків міста, формальності по старостинству в Карнаухівці, тощо.

Трохи докладніше слід сказати про ще кілька питань.

Звіт про виконання бюджету за 1 півріччя 2020 року. Бюджет місто не виконало, констатувала Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів міськради. Недоотримання склало близько 50 мільйонів гривень. Недоотримання пов’язане з карантином: пільги по місцевих податках, заборона перевірок (нема перевірок – нема штрафів), підприємці недоотримали доходи через падіння бізнес-активності.

Сьогодні розпорядники коштів підраховують, скільки грошей потрібно на закупівлю для дитячих закладів засобів індивідуального захисту від інфекції. Тож депутати мають погодити кілька перенаправлень коштів. Наприклад, є гроші, зекономлені на закритих влітку дитячих таборах або харчах в школах, закритих на карантин.

Пропонуються зміни до Програми соціально-економічного розвитку Кам’янського. Знімається бюджетне фінансування ремонту школи №20 – проект передано в область. Додаються 4 мільйони гривень на реконструкцію системи водопостачання та каналізації житлових будинків по вулиці Гастелло. Там каналізація проходила крізь насосну станцію санаторію «Дніпровський», який розорився. Насосну вимкнули, і багатоповерхові будинки залишились з каналізацією, яка текла просто в балку. Доводиться місту нагально будувати нову насосну.

Також додаються кошти на будівництво нових комплексів багатофункціональних майданчиків для ігрових видів спорту. Такі комплекси планується спорудити на Соцмісті та на лівобережжі Кам’янського.

Міська рада має розглянути надання дозволу приватному підприємству «Фрюлинг» на гірничу розробку Карнаухівського піщаного кар’єру.  Міськрада раніше не розглядала це питання. Тепер підприємство отримало ухвалу суду, яка зобов’язує міськраду розглянути питання. «Не підтримаємо – і що нам зроблять?..» — коментували цей проект рішення депутати, обговорюючи його в постійних комісіях.

Міська рада розгляне депутатський запит фракції  ВО «Свобода» про започаткування обов’язкового виконання учнями, вихованцями, педагогічними працівниками у закладах середньої освіти Державного Гімну України. Мова про те, щоб зобов’язати всіх учителів та школярів раз на тиждень та в святкові дні співати перед початком занять гімн. Це важливо для патріотичного виховання, зауважив пан секретар міськради.

Які покарання передбачені за невиконання цього рішення і що чекає на дитину, яка відмовиться співати – посадовець не відповів. Лише сказав, що на те є педагоги, щоб пояснювати, як важливо співати гімн. А вже департамент з гуманітарних питань хай організує процес обов’язкового виконання.

Серпнева сесія, скоріш за все, буде передостанньою в каденції нинішньої міськради, нагадав О. Залевський.