Як елементи благоустрою перетворюються на загрозу безпеці людей в Кам’янському

Елементи благоустрою та архітектурні витівки радянських часів руйнують час і люди. Подекуди залишки колишнього благоустрою вже створюють загрозу безпеці мешканців. Комунальникам доводиться аврально реагувати на факти руйнувань.

Автор: Валентин Фіголь.

Цегляна арка біля будинку 4 по вулиці Воробйова завалилась вдень 24 серпня. Як розповіли місцеві мешканці, арку завалила вантажівка, яка маневрувала у дворі – в сусідньому будинку є щось типу складу будматеріалів в колишньому магазині «Будапешт», і туди часто приїздять вантажні авто…

Приїхала поліція, склали акт. Потім приїхала якась жінка – певно представник винуватця пригоди, і пообіцяла навести порядок.

На фото від краєзнавця Дмитра Кубанова ми можемо побачити цю арку відносно цілою.

Випадок нагадав про долю аналогічних конструкцій: колись такі паркани та арки відділяли двори від вулиці на Долматова та Союзній (нинішня Воробйова). Разом з живою огорожею з кущів вони створювали ефект огорожі житлового кварталу так званої «горплощадки» — забудови початку 50-х років 20 століття.

Сьогодні від цих парканів з арками лишились самі рештки. Частково їх зруйнував час, частково – люди: хтось порозбивав секції огорожі заради металевих граток. Подекуди ці рештки, завдяки зеленим насадженням, додають своєрідного колориту цій місцевості. В інших місцях – вказують на те, як житлові будинки на схилі проспекту Свободи занурились в землю за півстоліття. Десь залишки цегляних споруд загрожують завалитись самі собою…

Вдень 26 серпня бригада комунальників розбирала завалену арку. Робітників прислали з департаменту ЖКГ, зізнались вони. «Відірвались від іншої, планової роботи, заради аварійної ситуації». – поскаржились комунальники.

В Кам’янському на такі випадки при департаменті ЖКГ орієнтовані 6 спеціальних бригад з благоустрою, розповів Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ. Комунальники намагаються працювати «на випередження» — ремонтувати те, що можна, і демонтувати об’єкти, які відновлювати недоцільно.

Міською програмою розвитку житлового господарства передбачене фінансування в розмірі 3 мільйонів гривень на ремонт об’єктів благоустрою.