Початок навчального року в Кам’янському: бадьорі педагоги та карантинні обмеження

Кам’янське наразі перебуває в «зеленій» зоні карантину – отже, з 1 вересня школи відкриють двері для учнів. Втім, педагоги продовжують освоювати дистанційні форми роботи і готуються до ускладнень.

Автор: Валентин Фіголь.

Школи до навчального року готові

«Навчальні заклади Кам’янського готові до початку навчального року, — констатувала Тетяна Завгородня, заступник міського голови, куратор сфери освіти. – Настрій у вчителів бадьорий».

Сьогодні відбулась традиційна серпнева педагогічна конференція – зазвичай, на таких педагоги міста підбивають підсумки минулого навчального року і намічають напрямки діяльності на наступний рік.

Цього разу конференція відбувалась в онлайн-режимі, розповіла Т. Завгородня: кожний навчальний заклад реєструвався в системі zoom, всі дивилися на екранах своїх комп’ютерів привітання міського голови Андрія Білоусова і презентацію директора департаменту з гуманітарних питань Тетяни Оніщенко. Задавали питання, обговорювали нагальні проблеми.

Технічно всі заклади міста готові до початку навчального року, підсумувала пані Завгородня результати об’їздів.

Заклади освіти забезпечені всім необхідним для роботи в умовах карантину. Підкреслила посадовець.

Нагадаємо, школи були закриті на карантин з квітня цього року

«Вчителі скучили за школярами і готові до роботи, — прокоментувала конференцію заступник міського голови. – Так само готові до будь якого розвитку епідемічної ситуації – адже карантин подовжено до листопада».

Навчання в карантин зі своїми особливостями

Тимчасом уряд опублікував нові «карантинні» правила роботи навчальних закладів.

Вхід до закладу освіти і пересування по ньому будуть можливі лише у масці або респіраторі, однак учні 1-4 класів зможуть знаходитись у школі без них. Вимоги до протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину оприлюднено на сайті МОЗ

Протиепідемічні заходи розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів. 

Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу.

Водночас, для учнів 1-4 класів, вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора. В регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки. 

У випадку виявлення температури понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби у учня, то він має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу. Після цього про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення учня до закладу охорони здоров’я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного із учнів, всі інші учні відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію.

У закладах освіти необхідно організувати дезинфекцію, обмежити масові заходи (в тому числі наради).

Нове у харчуванні та перевезенні учнів

Під час карантину не дозволяється організація харчування за типом «шведського столу» і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менш, ніж півтора метри, а за одним столом має знаходитись не більш як 4 особи. У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції. 

Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Прес-служба Міноствіти принагідно нагадує: 25 серпня 2020 року стартував онлайн-курс про дистанційне та змішане навчання для педагогів і керівників шкіл та профтехів. Перший модуль курсу – про можливості дистанційного та змішаного навчання – вже доступний за посиланням.