Неприбуткову комунальну установу – «Притулок для тварин» – утворила міськрада Кам’янського

Неприбуткову комунальну установу – «Притулок для тварин» – утворила міськрада Кам’янського

Проект створення комунального підприємства «Центр допомоги тваринам» розглянула сесія міської ради. Депутати перейменували новоутворення і зажадали, щоб це була саме «установа», тобто – неприбуткова структура.

Автор: Валентин Фіголь.

Проект рішення про створення Центру підготував департамент муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради. Спочатку депутатам пропонувалось утворити нове комунальне підприємство «Центр допомоги тваринам». Але депутати не схотіли створювати КП, тому на сесії було запропоновано, замість цього, утворити нову комунальну установу – «Притулок для тварин». Комунальна установа, на відміну від підприємства, може бути неприбутковою, пояснив зоозахисник Євген Пікінер, один з популяризаторів цивілізованого ставлення до тварин в Кам’янському.

Міська рада також прийняла Програму розвитку нової комунальної установи та оновила Програму регулювання чисельності тварин в Кам’янському.

Проект відповідного рішення передбачає, що новоутворена установа надаватиме широкий спектр послуг в сфері поводження з тваринами. «Притулок» буде ловити, стерилізувати, вакцинувати та випускати назад в місто безпритульних тварин.

«По максимуму будемо намагатись утримувати тварин в притулку, – розповіла зоозахисниця Ярослава Шкутова, претендент на посаду директора КУ «Притулок для тварин». – Агресивних та хворих тварин вилучатимемо, решту – після чіпування повертатимемо в ареал існування».

Сьогодні в Кам’янському пункті перетримки тварин утримується, фактично як у притулку, приблизно 250 тварин. Це ненормальні умови як для тварин, так і для людей, які їх обслуговують.

Майбутня КУ «Притулок…» також буде реєструвати домашніх тварин. Колись, як буде у нас обов’язкова їх реєстрація. Тому що без обов’язкової реєстрації тварин – не буде відповідальності власників за їх долю., наголосила Я. Шкутова.

Наразі в парламенті пройшов перше читання законопроект про відповідальність власників тварин, розповіла вона. В законопроекті є норми щодо реєстрації та стерилізації домашніх тварин. «Без обов’язкової стерилізації та відповідальності власників приплід тварин буде і надалі викидатись на вулицю, і ми ніколи не зможемо зменшити чисельність безпритульних тварин», – акцентувала зоозахисниця.

Поки що новоутворений Притулок візьме на себе проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення з питань утримання тварин. Заклад надаватиме послуги з утилізації та захоронення померлих тварин.

«Притулок» надаватиме населенню як безоплатні, так і платні послуги за тарифами, затвердженими міським самоврядуванням.

Нагадаємо читачам, що в липні в місті почалось будівництво об’єкту для утримування безпритульних тварин і різних маніпуляцій з тваринами: стерилізації, ветеринарної допомоги тощо. Об’єкт споруджується на вулиці Широкій, на колишньому проммайданчику КП «Зеленбуд». Приблизна вартість будівництва – 12 мільйонів гривень з міського бюджету. Гроші міська рада вирішила взяти в кредит.