Останній день літа в Кам’янському: «бебі-бум» в поліклініках, гроші замість «бебі-боксів» та електроенергія від водоканалу

Кінець літа – період приготувань та очікувань. Діти та батьки готуються до школи, майбутні батьки готуються отримувати гроші замість пакунків з речами. А підприємство-водопостачальник готується продавати електроенергію споживачам.

Автор: Валентин Фіголь.

Ажіотаж через медогляди школярів пережили медичні заклади міста в останній день літа. На черги та великий наплив дорослих з дітьми скаржились мешканці різних районів Кам’янського. Схоже, скрізь була однакова проблема: батьки привели школярів на медичний огляд. Справа в тому, пояснили батьки, що їх попередили в школах: довідки про здоров’я малюків потрібні якомога «свіжіші». Тому раніше проходити медогляд не було сенсу. І всі відклали на останній день літа.

Більшість відвідувачів медзакладів ігнорують вимоги карантину і не носять масок, констатували люди.

Тимчасом уряд починає з 1 вересня пілотний проект монетизації вартості «пакунків малюка». Замість «бебі-боксів» батьки отримуватимуть гроші на особисті рахунки. Про це розповіла директорка департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Кришень.

«Подарункові набори з найнеобхіднішим для мами та малюка тепер видаватимуть у грошовому еквіваленті. За кожну новонароджену дитину батькам області нараховуватимуть по 5 тисяч гривень. Кошти надходитимуть на поточний рахунок зі спеціальним режимом, – зазначила Олена Кришень. – Вони – на товари для немовлят і породіль. Зокрема, дитячий одяг, взуття, іграшки, підгузки та багато іншого». 

Витрачати гроші можна протягом року з моменту їх зарахування. Однак лише на певні групи товарів, у магазинах, які долучилися до пілотного проекту. Отоваритись потрібно не пізніше 12 місяців з дня народження дитини.

Також з 1 вересня КП «Кам’янський водоканал» ДОР, отримавши відповідну ліцензію, виходить на ринок електроенергії України — як  постачальник електричної енергії споживачам.
Наразі ринок електроенергії дає право підприємствам самостійно обрати постачальника електроенергії. Водоканал став членом Ринку електричної енергії  і починає постачати електроенергію самостійно.

«Це дає можливість купівлі-продажу електроенергії безпосередньо у ДП «Оператора ринку» по середньоринковим цінам та економити підприємству близько 25% витрат на енергоносії» – зазначив головний енергетик підприємства Віталій Голенко.

Завдяки економії є можливість спрямувати кошти на закупівлю нових труб та запірної арматури.


«Підприємство висловлює подяку за допомогу в підготовці переходу до нового ринку компанії «ДТЕК». Ми гарантуємо надійне безперебійне постачання електричної енергії і якісне обслуговування, відповідно до діючої нормативної бази. Нашою метою є створення взаємовигідних та партнерських стосунків постачальника електричної енергії та споживачів» – висловив свою думку генеральний директор КП «Кам’янський водоканал» ДОР» Антон Полюлях.
Підприємство має змогу здійснювати постачання електричної енергії споживачам які:
— приєднались до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії;
— не мають заборгованості за спожиту електричну енергію перед іншим постачальником або наявного договору реструктуризації такої заборгованості, умови якого виконуються належним чином.

Кам’янський водоканал не перший, який отримав ліцензію на постачання електроенергії. Так, раніше про схожу послугу заявив Київводоканал, який постачає електроенергію підприємствам.