Завод «Рокобан» в Кам’янському підкрадається майже непомітно

Завод «Рокобан» в Кам’янському підкрадається майже непомітно

Чи не почав завод по переробці відходів потихеньку працювати, – цікавляться недовірливі земляки. І, як виявилось, їхня тривога немарна: поки в природоохоронному міністерстві влаштовують плутанину з дозволом на виробництво, на проммайданчику потихеньку виникає виробниче обладнання майбутнього заводу.

Автор: Валентин Фіголь.

«А «Рокобан» ще не запустив виробництво м’ясокісткового борошна? – поцікавився вранці 7 вересня місцевий літератор Сергій Злючий. – Їхав я вранці вулицею Горобця, так на повороті біля Баглію так наче пахтіло…» Пахтіло, за словами пана Злючого, ніби тваринними рештками – як на виробництві м’ясокісткового борошна, на якому він бував.

Щоб перевірити інформацію, автор відвідав промисловий майданчик на північ від колишньої станції «Баглій», де орендує ділянку ТОВ «Рокобан». Це підприємство, нагадаємо, з минулого року намагається отримати в Мінекології дозвіл на відкриття в Кам’янському заводу по переробці небезпечних відходів.

Знайти в хащах напівпорожньої промзони територію майбутнього сміттєзаводу допомогли чоловіки в плямистому спецодягу, схожі на охоронців. На об’єкті за замкненими ворітьми не було помітно людей і якогось руху – лише стояла вантажівка і відчувався запах наче гнилої цибулі… Але неподалік від воріт виявилась новенька на вигляд споруда, схожа на обладнання для спалювання чогось. Люди в плямистому підтвердили, що обладнання це було змонтоване нещодавно.

Інформація про змонтоване на проммайданчику нове обладнання зацікавила Юрія Лисяка, директора департаменту екології Кам’янського. Він пообіцяв перевірити, що відбувається. Адже ТОВ «Рокобан» ще не отримав дозволу від уряду на провадження виробничої діяльності.

Департамент екології відправив до Мінекології звернення від міського самоврядування про те, що влада і громада проти відкриття екологічно небезпечного виробництва в Кам’янському. Такі ж звернення направляють і окремі мешканці міста, небайдужі до екологічної ситуації.

Департамент також звернувся до правоохоронних органів – хай розберуться, чого в Мінекології завели 2 справи по «Рокобану».

Власне, департаменту довелось надсилати це звернення двічі. Справа в тому, що за заявками ТОВ «Рокобан» Міністерство захисту навколишнього середовища відкрило одночасно 2 справи про надання дозволу на роботу підприємства. Ця плутанина – навмисна чи ні, але давала можливість для маневру. Якби всі негативні звернення від громади надійшли за адресою однієї справи (http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/6323/reports/SCfmPuIMzx.pdf), то на адресу другої справи (http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/4740/reports/5763d6ccdf156da2cd3e1872b8e51970.pdf) негативних реляцій з Кам’янського не надійшло б, і урядовці могли б спокійно дозволити «Рокобану» переробляти небезпечні відходи та варити із падла їжу для тварин. Але подвійну гру було виявлено, і протести влади та мешканців міста надіслані на адреси обидвох справ про дозвіл.

Невідомі, бо не називали себе, представники «Рокобану» в соцмережі обіцяли: «Команда ТОВ «РОКОБАН» зацікавлена у безпечному поводженню з відходами та має на меті позбавити місто Кам’янське від небезпечних відходів, які утворюються його мешканцями». Підприємці заявляли, що їхня технологія екологічно безпечна, але від відповідей на конкретні запитання щодо технології ухилялись.

Читайте також: