Підприємство біля Запоріжжя-Кам’янського хоче випускати 2,5 тисячі тон фарби на рік

Підприємство біля Запоріжжя-Кам’янського хоче випускати 2,5 тисячі тон фарби на рік

Приватне підприємство «ПОЛІКОЛОР» знову заявило про намір збільшити випуск фарби до 2,5 тисяч тон на рік. Звіт про цей намір надано для громадського обговорення.

На початку 2020 року, в лютому, «ПОЛІКОЛОР» вже подавав аналогічне повідомлення до департаменту екології. Коли про намір підприємства збільшити обсяг продукції дізнались мешканці прилеглої житлової забудови – виник скандал.

Автор: Валентин Фіголь.

Наміри «лакофарби» – розширення

ТОВ «ПОЛІКОЛОР» планує збільшення номенклатури та об’ємів виробництва продукції до 2,5 тис. тон у рік. Виробництво буде організоване в цеху лакофарбової та водо-дисперсної продукції, що знаходиться за адресою вул. Східна, 2а в м. Кам’янське Дніпропетровської області. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів міської ради.

З повідомленням про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, громадськість може ознайомитись на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля за посиланням:   http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/5228/reports/vEoMniGONP.pdf

Якщо коротко, то підприємство розташоване південно-східніше залізничної станції Запоріжжя-Камянське, північніше вулиці Вячеслава Чорновола (за розібраними гаражами). З житла поблизу – приватний сектор вулиць Чорновола та Східна. Відстань до житла, за даними авторів звіту – 110 метрів.

Підприємство знаходиться поряд з приватним сектором

Виробництво відноситься до 4-го класу згідно ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій» та «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів». 4-й клас має санітарно-захисну зону – 100 метрів. Площа озеленення складає 60% площі санітарно-захисної зони.

Підприємство планує збільшення виробництва емалей алкідних ПФ-115 до 2 тисяч тон у рік, фарби ВД-АК до 0,4 тис. тон у рік, шпаклівки акрилової до 0,1 тис. тон у рік.

Виробництво, пишуть автори звіту, здійснюється з додаванням безпечних для навколишнього середовища мінеральних компонентів, таких як діоксид титану, карбонат кальцію, сурик залізний, крейда дрібнодисперсна.

Вплив на навколишнє середовище полягає в викидах в атмосферу парів від розчинників, пилу наповнювачів та пігментів, викиду димових газів від котлів, утворенні господарчо-побутових та зливових стічних вод, утворенні промислових та побутових відходів.

Запланована діяльність, написано в звіті, позначиться позитивно на соціально-економічному середовищі міста, оскільки передбачає створення нових робочих місць, розширення асортименту лакофарбової та водо-дисперсної продукції.

Попереду – громадське обговорення

Громадяни можуть долучатись до обговорення звіту. Адже це можливість донести свою громадську позицію до міністерства, яке дозволяє або не дозволяє заплановану підприємством діяльність.

Протягом 25 робочих днів з дня оприлюднення цього Оголошення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу, громадськість має право надати Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України зауваження і пропозиції до  звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер №2020245228 справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля. Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості, вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля Міністерства та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання).

Усі зауваження і пропозиції громадськості необхідно надсилати до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України; поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35. Управління оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки: електронна адреса: [email protected]; [email protected], телефон:
(044) 206-20-89; (044) 248-23-43 контактна особа: Гладун Євген Євгенійович.

Конфлікти в минулому

В минулому мешканці приватного сектора вулиць Східна та Чорновола скаржились на сморід з боку «лакофарби». Писали звернення до міської влади, звертались до ЗМІ. Викиди підприємства в нормі, написали невдоволеним посадовці. Історія затихла сама собою.

В середині лютого 2020 року представники міського самоврядування в особі керівників департаменту екології та депутатів міськради спробували потрапити на територію підприємства «ПОЛІКОЛОР», щоб перевірити скарги мешканців району.

«Нас тут труять день і ніч, живемо, як щури в норах!» – ремствували мешканці приватного сектору з вулиць Східної та Чорновола. Вони скаржились на сморід від заводу – пахтить, мовляв, якоюсь «хімією».

Проте на територію заводу посадовців тоді не пустили.

 «Що стосується екології – ніхто в міста не питає! Ми не можемо нічого закрити…» – визнав у лютому Юрій Лисяк, директор департаменту екології. Адже дозволяють розташування виробництв на території населених пунктів посадовці з міністерства в Києві.

«Схоже, в існуючому законному полі проблема не має вирішення…» – резюмував тоді депутат міськради Тимур Левченко.

Історія знову затихла на півроку. Аж ось «ПОЛІКОЛОР» знову нагадав про себе, якраз під вибори…

Читайте також: