Багаття та «шашлики» на вулицях Кам’янського – поза законом

Багаття та «шашлики» на вулицях Кам’янського – поза законом

Щороку восени люди труять себе й сусідів, спалюючи сухі рослинні рештки. Це протизаконно і карається чималим штрафом, нагадують правоохоронці. Протизаконна також мода смажити «шашлики» на прибудинковій території.

Автор: Валентин Фіголь.

Восени мешканці міста діляться на тих, кому заважає сухе листя і тих, кому заважає дим спалених рослинних решток.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак. Так написано в пояснювальній записці до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 квітня 2020 року.

Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Нагадаємо, закон зробив зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, карається штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зросли до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В Кам’янському документувати факти порушення цього Закону уповноважені поліцаї та посадовці департаменту ЖКГ, а також КП «Благоустрій», розповів Юрій Лисяк, директор департаменту екології. А от фахівці цього департаменту таких повноважень не мають. «Це дивно, що нам не надали таких повноважень, – розмірковує посадовець. – Мені чи моїм підлеглим доводиться викликати поліцію і потім чекати на їх прибуття…» Повноваження на складання протоколів про порушення Правил благоустрою надає міське самоврядування.

Згідно закону, в місті заборонені будь які багаття, акцентувала Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського міськвідділу поліції. В тому числі і багаття, на яких кам’янчани полюбляють смажити їжу у дворах житлової забудови. Подекуди мода на такі міські пікніки стала причиною конфліктів між сусідами. Комусь хочеться шашликів до свята, а комусь дошкуляє дим…

Протиріччя між мешканцями можна було б вирішити, якби облаштувати десь подалі від житла безпечне місце – таку собі галявину для пікніків, як це роблять в цивілізованих країнах. Для цього треба розробити певне рішення на рівні міського самоврядування, зазначив Ю. Лисяк: виробити заходи екологічної, санітарної та пожежної безпеки, погодити їх з відповідними державними контролюючими органами.