Зміни до Програми регулювання чисельності тварин прийняла міськрада Кам’янського

На тлі підвищеної активності зоозахисників в Кам’янському міська рада внесла чергові зміни до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин.

Автор: Валентин Фіголь.

Програму регулювання чисельності тварин, нагадаємо, було розроблено департаментом адмінпослуг на 2018-2022 роки, і з того часу до неї періодично вносяться зміни – насамперед, коригуються суми витрат на реалізацію заходів Програми.

Так, спочатку планувалось витратити на Програму за 5 років 108 мільйонів гривень. Останніми змінами, внесеними на позачерговій сесії міськради, витрати збільшено до 126 мільйонів гривень.

Слід зауважити: спочатку, при розробці в 2017 році, Програма передбачала підтримку з державного бюджету в розмірі 99 мільйонів гривень на будівництво притулку для тварин. Останніми змінами до Програми передбачене збільшення фінансування з міського бюджету з 8 до 26 мільйонів гривень.

Місто, нагадаємо, наразі будує притулок для тварин на вулиці Широкій. Вартість – 12 мільйонів гривень. Міська рада на початку минулого літа погодила взяття кредиту в Ощадбанку на це будівництво.

На що Програма передбачає витрачати кошти? Окрім будівництва притулку, найвагоміший розділ витрат – заходи з відлову безпритульних тварин, їх тимчасової (карантинної та післяопераційної) перетримки, а також стерилізації. На ці маніпуляції з тваринами Програма передбачала витрачати по півтора мільйони гривень щорічно.

Проведення рятувальних робіт по визволенню тварин, надання невідкладної ветеринарної допомоги травмованим внаслідок людської діяльності тваринам та їх післяопераційна перетримка – ще одна стаття витрат, по 200 тисяч гривень на рік.

Відповідальний за виконання заходів Програми департамент адміністративних послуг. Сьогодні тваринами опікується спеціальна служба, підпорядкована КП «Благоустрій».

На серпневій сесії міської ради було створено комунальний заклад «Притулок для тварин», якому планується передати реалізацію заходів Програми.

В Програмі ще є частина, яка поки що не працює. Це – заходи з реєстрації тварин. Автори Програми розраховують на те, що мешканці Кам’янського будуть реєструвати своїх домашніх тварин.

Щоб регулювати чисельність тварин в місті, необхідно їх реєструвати, вважає зоозахисниця Ярослава Шкутова, вірогідний директор КЗ «Притулок для тварин». Щоб власники несли відповідальність за тварин.

Сьогодні Програма передбачає, що безпритульних тварин в місті відловлюють, стерилізують, вакцинують і відпускають туди, звідки виловили. Агресивних та хворих тварин утримуватимуть в притулку.

Безпритульних тварин в місті стає більше через те, що люди викидають їх на вулицю, акцентувала Я. Шкутова, розповідаючи про Програму депутатам міської ради. Тому, було б правильно стерилізувати всіх домашніх тварин, окрім племінних. Але для цього потрібно, щоб був закон, який зобов’язує громадян реєструвати та стерилізувати домашніх тварин. Тоді власники не будуть виганяти домашніх собак та котів на вулицю, не викидатимуть цуценят та кошенят, акцентувала пані Ярослава.