Про платні послуги в медичних закладах Кам’янського

Порядок надання платних медпослуг, що надаються поза договорами про медичне обслуговування населення, затвердив міськвиконком Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Рішення про платні послуги прийняте, щоб дати можливість медичним закладам Кам’янського заробити грошей – передусім, на зарплатню персоналу. Так пояснив ситуацію Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Річ у тім, що за нинішньої моделі фінансування медицини частину медпослуг оплачує Нацбюро охорони здоров’я України. А частину послуг – не фінансує. Місто ж платить зарплатню медпрацівникам та комунальні послуги закладів охорони здоров’я.

Так виходить, що якісь медичні послуги не фінансуються ні державою, ні міським самоврядуванням. Наприклад, розповів О. Чернишов, Нацбюро не хоче фінансувати кардіологічну службу міської лікарні швидкої меддопомоги через брак в закладі сучасного діагностичного обладнання…

Через цю «дірку» у фінансуванні, акцентував посадовець, під загрозою скорочення опинились близько 300 медпрацівників. Щоб не звільняти їх і не погіршувати об’єм та якість надання медичних послуг населенню, міськвиконком вирішив частину послуг зробити платними.

Мова про послуги, які надаються населенню поза договорами про медичне обслуговування населення. Повний перелік цих послуг можна знайти у постанові Кабміну №1138. До нього відносяться: 

деякі види стоматологічних послуг;

протезування: зубне, очне, слухове тощо;

надання консультативної допомоги;

проведення діагностичних та лабораторних послуг без направлення лікаря;

косметологічні процедури;

високоспеціалізовані (третинні) медичні послуги;

анонімне обстеження осіб на предмет ІПСШ;

медичне обслуговування з поліпшеним комфортом, тощо.

Для медичного закладу платні послуги можуть стати своєрідним «рятувальним колом», адже вони є джерелом додаткового фінансування, зауважив пан Чернишов. Також можливість надавати послуги, що не покриваються пакетами НСЗУ, робить лікарню більш конкурентоспроможною у боротьбі за пацієнта.

Тарифи на платні послуги будуть розроблені в кожному комунальному некомерційному закладі охорони здоров’я. Рентабельність тарифів затверджено на рівні 15% від їхньої собівартості.

Гроші, отримані за надані поза угодою про медобслуговування послуги, можуть бути використані на оплату праці медперсоналу та на розвиток матеріально-технічної бази медзакладів.