Бюджетним закладам міська рада Кам’янського здасть в оренду приміщення без аукціону

Міське самоврядування впорядковує порядок оренди комунальної нерухомості згідно новацій українського законодавства.

Автор: Валентин Фіголь.

Проект рішення про передачу в оренду без аукціону об’єктів нерухомого майна комунальної власності, що перебувають на балансах комунальних підприємств, організацій, установ, закладів, розглядають депутати міськради Кам’янського перед черговою жовтневою сесією.

Новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна почав діяти ще на початку року, а вказівки до його практичного застосування оце тільки надходять, поділився клопотом Максим Калмиков, директор департаменту коммунальної власності та земельних відносин.

Згідно законодавчих новацій, відтепер всі об’єкти комунальної нерухомості розділено на 2 типи.

Перший тип – об’єкти, які орендують для комерції, пояснив М. Калмиков.

Другий тип – це нерухомість, яка перебуває на балансі підрозділів виконавчої влади, а також комунальних закладів – лікарень, шкіл мистецтва, комунальних підприємств, УКОЖФ…

Таким орендарям закон дозволяє здавати займані приміщення без аукціону, рішенням сесії. Фактично міськрада має дозволити продовження терміну дії договорів оренди на новий строк без проведення аукціону нинішнім орендарям.

Саме такий перелік об’єктів коммайна для здачі його в оренду комунальним установам, і пропонується затвердити депутатам міськради на наступній сесії – останній черговій сесії Кам’янської міської ради 7-го скликання.