Про санітарні вирубки та підтоплення територій в околицях Кам’янського

В районі дороги на Куліші підприємці вирубали чималу ділянку дорослих дерев – переважно, акації. Дерева треба рубати, бо в них через заболочення території гниє коріння, кажуть фахівці Радянського лісгоспу.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що вздовж нещодавно відремонтованої дороги через Куліші в бік Іванівки невідомі люди ріжуть дерева, повідомив небайдужий мешканець села Сергій Білоцерковець. Ситуація зацікавила небайдужого кам’янчанина Дмитра Щуковського, і той вирішив розібратись – хто і на яких підставах ріже лісопосадку біля Кулішів.

Вирубка дерев відбувається законно – є необхідний документ на санітарну вирубку, пояснив Володимир Гура, лісник Петриківського (колишнього Дніпродзержинського) лісгоспу.

Дерева зносяться з необхідності, розповів він. Біда в тому, що навколо помітно підіймаються грунтові води. Коріння акацій та тополь, які тут ростуть, опиняється в воді і гниє.  Дерева гинуть і падають, утворюючи непролазні завали. Щоб це попередити, доводиться на заболочених територіях зносити всі дерева підряд. Для цього лісгосп наймає підприємців.

Це не вигадка самого лісгоспу, акцентував В. Гура: щоб отримати дозвіл на вирубку, треба запросити фахівців з профільного інституту в Харкові, щоб науковці зробили обстеження і написали відповідний висновок.

І дійсно, на ділянці, де проводиться вирубка, земля мокра і вгинається під ногами. Відчувається близькість болота і вогкість, погодились і робітники, які пиляли дерева.

Підтоплення території може відбуватись через те, що проритий неподалік дренажний канал став гірше виконувати свої функції, ділиться припущеннями пан Гура. Канал поступово заростає, замулюється, мілкішає – і в ньому уповільнюється течія. Цей канал – частина мережі дренажів, зроблених при утворенні Дніпродзержинського водосховища якраз для того, щоб попередити підтоплення території: канали збирають грунтові води і несуть їх в Дніпро.

Якщо канали збирають і транспортують менше води – грунтові води накопичуються в грунті і підіймаються ближче до поверхні землі. Утворюються болота – як в Кам’янському в районі вулиці Широка…

Отже, якщо дренажний канал і надалі буде замулюватись – підтоплення загрожує західній околиці Кулішів.

Підтоплення – не єдина біда лісопосадок, нарікає лісник. До звичайних шкідників додався ще новий зайда – вершинний короїд, який об’їдає дерева з верхівок. Поки що лісники не придумали, як зарадити новому лихові.