Справа «божедарівських розбійників» в Кам’янському: невловимий свідок та заклики до каяття

Чергове судове засідання у справі трьох молодих мешканців Кам’янського, яких звинувачують в нападі на родину фермера в Божедарівці, під час якої був зарізаний господар, відбулось в Баглійському районному суді 15 жовтня.

Суд ухвалив примусово доставити в наступне засідання свідка обвинувачення, який досі не з’являвся за викликом.

Підсудні, які заявляють про свою невинність, вже більше року перебувають під арештом.

Автор: Валентин Фіголь.

Про розбійний напад з трагічним фіналом, який стався в Божедарівці в кінці 2018 року, «Пильний погляд» вже розповідав, як і про попередні засідання суду у цій резонансній справі.

Нагадаємо, що троє невідомих чоловіків в масках-«балаклавах» та маскувальних костюмах «під зиму» ввечері 28 грудня увірвались в господу до заможного фермера Г. Зв’язавши членів родини, нападники забрали гроші та коштовності. При цьому господаря били і навіть кілька разів вистрелили в нього з травматичної зброї. Потім один з нападників вдарив Г. в бік ножем, після чого розбійники забрались геть. Спробували поїхати на автомобілі потерпілих, але та заглухла на вулиці. Фермер помер від ножового поранення майже одразу.

Скоро поліція затримала двох молодих людей – К. та Б., яких поліцейські бачили в той вечір в кількох кілометрах від Божедарівки. Хлопці йшли дорогою і розповіли поліцейським, що крокують пішки з Верховцево до Кам’янського, бо загулялись і запізнились на поїзд.

Через приблизно півроку підозру у вчиненні розбійного нападу, спричиненні потерпілому смертельного поранення та спробі вкрасти автомобіль було висунуто і третьому підозрюваному – П.

В черговому судовому засіданні 15 жовтня планувалось допитати 2 свідків обвинувачення.

Першим був таксист, який у вечір нападу підвозив підсудних К. та Б. Як розповів свідок, клієнтів треба було забрати з траси поблизу села Адамівка. По телефону водій дізнався, що пасажири йдуть йому назустріч в бік Кам’янського. Таксист дійсно підібрав хлопців на дорозі. Пасажири дорогою розповіли, що були в гостях у дівчат и загулялись так, що спізнились на поїзд. Вийшли пасажири на залізничному вокзалі Кам’янського.

Свідчення таксиста трохи розбігаються з тим, що казали на попередніх засіданнях поліцейські, які зустрічали раніше на трасі К. і Б.. На відміну від поліцейських, водій стверджує, що у підсудних була з собою невеличка торбина, схожа на спортивну. Поліцаї, які розмовляли з хлопцями, оглядали  та фотографували їх, ніякої торби не помітили. Також дивно те, що поліцейські свідчили, що не бачили у підсудних телефонів. А таксист свідчить, що розмовляв з пасажирами по телефону.

Підсудні заперечували, що мали при собі торбу.

Другий свідок в суд не з’явився – надто зайнятий роботою, як сказав обвинувач. За неофіційною інформацією, це мав бути власник гаражу, в якому стояло авто одного з підсудних, П.. Начебто в цьому авто поліцейські знайшли при обшуку гільзи з травматичного пістолета, з якого стріляли в потерпілого Г. Наче підсудний зібрав гільзи з місця злочину, приніс їх додому де поклав в свою машину і забув про ці компрометуючі речові докази на кілька місяців…

Тож суд розглянув тільки питання продовження тримання під вартою підсудних. На цьому наполягало обвинувачення: прокурор казав, що існують ризики того, що на волі підсудні можуть впливати на хід слухання. Можуть, наприклад, втекти або залякувати учасників процесу. Мовляв, потерпіла дружина фермера заявляє про загрозу її життю. А провину підсудних підтверджує опізнання потерпілими та речові докази – ті самі гільзи від травматичної зброї.

Потерпіла Марія Г. підтримала прокурора та свого представника. «Я все життя буду боятися!» — заявила вона і закликала підсудних до каяття.

Адвокати підсудних заперечували: мовляв, ризики, про які говорить прокурор – надумані, а слідство не має переконливих доказів провини підсудних.

Слід зазначити, що потерпілі дружина та дочка вбитого впізнали підсудних по очах, бровах і голосах – нападники були в масках. Причому одразу після злочину, при очному упізнанні, потерпілі нікого не впізнали. А впізнали через приблизно півроку, по фотографіях і записах.

Після представників слово отримали підсудні. Підсудний К. обурювався: мовляв, про які ризики для розслідування торочить прокурор? «Я ще не почув жодних доказів своєї провини! Якщо вони бояться – хай в погребі сидять! А ми теж боїмося повертатись за грати!» — гарячкував молодик.

«Сама покайся!» — раптом скрикнула бабуся підсудного П., звертаючись до дружини зарізаного фермера. Суддя Скиба видалив жінку з залу суду за цю витівку.

Суд став на бік обвинувачення і продовжив підсудним термін перебування під вартою.

Також суд ухвалив примусово доставити в наступне засідання свідка, який досі ігнорував виклики.

Наступне засідання суду призначене на 10 листопада.