Про початок канікул, опалювального сезону та оформлення субсидій в Кам’янському

Канікули в Камянському почнуться на три дні раніше – з 19 жовтня. У цей же день в місті офіційно почнеться опалювальний сезон. А департамент соціальної політики нагадує містянам про оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги.

Автор: Валентин Фіголь.

Канікули почнуться раніше

15 жовтня відбулося позачергове засідання міської комісії ТЕБ та НС, на якому розглядалося питання про перенесення терміну канікул згідно рішення регіональної комісії.

Комісією ухвалено рішення про встановлення терміну канікул з 19 по 30 жовтня. Департаменту з гуманітарних питань міської ради доручено довести дане рішення до закладів загальної середньої освіти міста.

Тепло пішло по трубах

В центральній частині міста вранці 18 жовтня вже було подано теплоносій, і батареї подекуди в житлових будинках потеплішали.

Як вже повідомляв «Пильний погляд», у Кам’янському з понеділка розпочинається опалювальний сезон. Рішення про його початок прийняте членами міськвиконкому шляхом опитування по телефону. Адже прогнози лякають раптовим похолоданням з понеділка.

Першочергову подачу теплової енергії буде забезпечено до лікувальних та навчально-виховних закладів міста. Навчальні заклади середньої освіти в Кам’янському, нагадаємо, з 19 жовтня йдуть на канікули, тож опалювати їх поки не так критично необхідно.

Рішення міськвиконкому про початок опалювального сезону передбачає, зокрема, що 17 жовтня мають запрацювати котли теплогенеруючих підприємств, щоб поступово розігрівати систему комунікацій.

Цьогоріч, за програмою децентралізації опалення в Кам’янському місто буде опалюватись від джерел кількох тепловиробників.

Так, центральна частина правобережжя та Черемушки отримуватимуть тепло, яке виробляє Акціонерне товариство «Дніпровська теплоелектроцентраль». Це ж підприємство надаватиме послугу опалення кінцевим споживачам. КП «Центральні тепломережі» тільки транспортуватиме тепло від ДТЕЦ до будинків.

Лівобережний житловий масив буде опалюватись від джерела приватного підприємства ТОВ «КАМ’ЯНСЬКА ТЕПЛОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ». За транспортування та надання послуги опалювання споживачі платитимуть комунальному підприємству «Кам’янська теплопостачальна компанія».

Соцмісто та БАМ мають бути переведені на індивідуальне електроопалення.

Про порядок оформлення житлових субсидій

За інформацією департаменту соціальної політики міської ради, наразі у  Кам’янському житлову субсидію отримують близько 24 тисяч кам’янчан. У вересні загальна сума отриманих мешканцями міста субсидій склала понад 3,4 млн грн.

У зв’язку із наближенням осінньо-зимового періоду 2020-2021 років та з метою забезпечення його сталого проходження департамент соціальної політики міської ради нагадує про порядок оформлення житлових субсидій відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Для призначення житлової субсидії особа подає до управління соціального захисту населення два документи. А саме: заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за субсидією. Заява та декларація можуть бути подані до управління соціального захисту населення особисто, або надіслані поштою чи в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Адреси управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради:

— Дніпровське управління соціального захисту населення: адреса просп. Перемоги, 45, тел. 0686912187, електронна адреса: 1207.uszn@kam.gov.ua

— Заводське управління соціального захисту населення: адреса просп. Свободи, 2/1, тел. 0689174817, електронна адреса: 1208.uszn@kam.gov.ua

— Південне управління соціального захисту населення: адреса вул. Затишна, 3, тел. 0569560742, електронна адреса: 1206.uszn@kam.gov.ua

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

До суми такої заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу не включається заборгованість, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні відповідних комерційних розрахунків.

Також не враховується заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної виконавчим комітетом міської ради, на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України на період карантину передбачено додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином.