Важкий підрахунок голосів, впевнена перемога Білоусова та нервове очікування партійних результатів на виборах у Кам’янському

Важкий підрахунок голосів, впевнена перемога Білоусова та нервове очікування партійних результатів на виборах у Кам’янському

Досі не відомі офіційні результати місцевих виборів у Кам’янському. Міськвиборчком переповнений представниками дільничних комісій, які намагаються здати протоколи та скрині з бюлетенями для голосування. Тож офіційні результати очікують або сьогодні ввечері, або вже завтра. Відмовчуються і партійні штаби щодо результатів паралельного підрахунку голосів. Бо для багатьох він виявився вкрай невдалим.

Автор: Сергій Гузь.

Підрахунок затягується

Сьогодні об 11:00 перший и другий поверх правого крила міськради, де розташувався міськвиборчком, переповнений народом.  Представники дільничних комісій чекають своєї черги потрапити на засідання міської територіальної комісії, аби здати результати волевиявлення кам’янчан.

Процес триває дуже повільно. За словами тих, хто очікує, на прийом протоколів від однієї комісії йде близько 40 хвилин. Дехто сидить тут з самого ранку. Окремим дільничним комісіям доводиться повертатися, аби переробити протоколи, у яких виявилися помилки.

Тут у скринях результати, яких прагне дізнатися усе місто

Члени дільничних комісій скаржаться, що нова система голосування занадто обтяжена купою паперів та окремим голосуванням за кожного кандидата в депутати. І навели приклад, що їх доводиться витрачати час на пакування бюлетенів за кожного кандидата, навіть якщо за нього проголосувала усього 1 особа.

Люди знервовані і скаржаться на втомленість. Майже всі вони не сплять другу добу. Тож коли відчиняються двері до зали, де засідає міськвиборчком, з холу на другому поверсі відразу лунають обурені репліки. Члени дільничних комісій вимагають прискорити приймання документів з виборів.

Вестибюль переповнений представниками виборчкомів, що чекають черги

Очевидно, що за таких темпів усі офіційні результати голосування будуть опрацьовані ще не скоро. Навіть на виборах міського голови, де немає такої складної процедури підрахунку голосів. Але проблема у тому, що результати виборів мера дільничні комісії здають разом з документами по виборам депутатів.

Білоусов впевнено перемагає

 Тим не менш, у кількох штабах «Пильному погляду» підтвердили, що за результатами паралельного підрахунку голосів на виборах міського голови впевнено перемагає Андрій Білоусов. За різними даними, за нього проголосували більше 65% виборців.

Результати на окремих дільницях лише різняться відсотками голосів, які отримав діючий міський голова. Наприклад, на чотирьох дільницях, відомості з яких отримала редакція, за Андрія Білоусова проголосувало від 67 до 70% виборців. Причому відрив від інших кандидатів на цю посаду у 7-8 разів. Тож наздогнати такий розрив, щоб перевести вибори у другий тур, вже не реально при будь-якому перерахунку голосів.

Так що кам’янчани можуть зітхнути полегшено – другого туру вже точно не буде і виборча кампанія в нашому місті скінчиться, як тільки офіційно встановлять результати волевиявлення.

Нервове очікування партійних результатів

Впевнено перемагає не тільки Андрій Білоусов, але і його партія «Бджола». За різними відомостями, ця політсила набирає від 35 до 40 % голосів. Для партії, що вперше приймає участь у виборах, це переконливий результат. І підтверджує загальноукраїнську тенденцію – виборці надають перевагу регіональним політичним проектам.

За неофіційним підрахунком, до міськради точно потраплять представники «Слуги народу» і «Опозиційної платформи – За життя». Питання лише у тому, скільки відсотків візьмуть ці партії.

У цих скринях чиясь поразка, а чиясь перемога…

А от усім іншим є через що нервувати. Як мінімум дві партії у Кам’янському зараз балансують на межі проходження – «Європейська Солідарність» та «Пропозиція». Остання має дуже гарні результати в Дніпрі, де її очолював мер міста Борис Філатов. Проте у Кам’янському партія не мала свого яскравого лідера, що, можливо, і позначилось на невпевненому поки що результаті.

Зберігає шанси і «Європейська Солідарність», яка в межах області отримала результат у 10% голосів і точно буде представлена у обласній раді. А от проходження до міськради залежатиме від остаточного підрахунку голосів.

Поки що мовчать щодо отриманих результатів представники «Батьківщини». Ще напередодні вони переконували виборців у нищівній поразці опонентів, а сьогодні і самі наче води в рота набрали. Таке красномовне мовчання може свідчити про те, що у партійному штабі не переконані у проходженні до міськради.

Поліція пильно охороняє підрахунок голосів

Проте, неофіційні результати паралельного підрахунку тим і відрізняються від офіційних, що можуть бути не точними. Тож варто дочекатись оголошення офіційного підрахунку голосів або ж визнання політиками своєї поразки. «Пильний погляд» продовжує стежити за підрахунком голосів у Кам’янському.