Яке воно – життя після коронавірусу, розповідають лікарі та пацієнти

Яке воно – життя після коронавірусу, розповідають лікарі та пацієнти

Ще 8 мешканців Кам’янського захворіли на коронавірус протягом минулої доби. 18 земляків померли від ковіду за час епідемії, 287 перемогли хворобу. Можливо, є такі, хто пережив напад вірусу, навіть не знаючи про це. Все більше людей стосується питання: як почувається людина, яка перехворіла коронавірусом?

Автор: Валентин Фіголь.

Розповсюдження захворювання на коронавірус очевидне: за добу захворіло більше 8 тисяч українців. В Кам’янському сьогодні співробітники МНС їздили по центральним вулицям міста і розповідали людям про необхідність дотримуватись правил гігієни та карантинних обмежень. Адже Кам’янське, як і більша частина України – в помаранчевій зоні карантину.

В останні дні автор збирав враження людей, які перехворіли на коронавірус, а також тих, хто підозрює, що переніс атаку коронавірусу. Якщо зложити розповіді хворих з першими висновками та особистими враженнями лікарів, то можна спробувати описати, що відчуває людина після ковіду.

Загалом людина почувається млявою, апатичною. Швидко втомлюється, іноді має задишку. Тобто, їй наче не вистачає кисню навіть в спокійному стані, коли сидить або лежить. Довго прокидається, тіло наче не хоче слухатись, може спотикатись і натикатись на предмети навіть у власній спальні.

Активізуються органи виділення. Тіло дужче пітніє… Виникають висипання, прояви герпесу, кандидозу тощо.

Біль в суглобах: те, що боліло, болить дужче, і починає боліти там, де раніше наче не було нічого…

Проблеми з судинами. Загострення геморою, набряки судин, ризик тромбозу. Головний біль, загострення гіпертонії, коливання артеріального тиску, посилення реакції на зміни погоди.

Порушення водного обміну: виникають набряки обличчя та тіла – суглобів, особливо ніг. Наче клітини на якийсь час втрачають здібність утримувати воду всередині, і вона перебуває в міжклітинному просторі.

Порушення або втрата нюху та (або) відчуття смаку. Людина може не відчувати запахів кілька місяців. Фахівці кажуть, що вірус тимчасово паралізує чутливі нервові клітини, які відповідають за відчуття запахів.

Може залишитись кашель та субфебрильна температура тіла (трохи за 37 градусів), розпочатись бронхіт бактеріальної природи.

Фахівці рекомендують не панікувати, а спокійно й методично відновлювати організм здоровим способом життя.