До обговорення наміру перевести лівобережну котельню на вугілля запрошуються мешканці Кам’янського

Оцінку впливу на довкілля майбутнього переоснащення лівобережної котельні для виробництва теплової енергії з використанням кам’яного вугілля замість природного газу проводить Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

Автор: Валентин Фіголь.

Про намір інвесторів переобладнати лівобережну котельню, яка обігріває лівобережний житловий масив Кам’янського, міське самоврядування оголосило ще минулого року. Міська рада попереднього скликання прийняла відповідні рішення, дозволивши приватному підприємству ТОВ «Кам’янська теплогенеруюча компанія» переобладнати комунальну котельню.

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, від ТОВ «Кам’янська теплогенеруюча компанія»» було опубліковане наприкінці минулого року на сайті Мінекоенерго.

Планована діяльність буде здійснюватися за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам’янське, вул. Індустріальна, 2, на території лівобережної котельні. Вона передбачає передачу та перерозподіл теплових навантажень від котлів, що працюють на природному газі, на ново встановлені твердопаливні котли ARDENZ TМ-25000 в кількості 3 штук, з подальшою перспективою влаштування четвертого, як резервного.

Твердопаливні котли працюватимуть на вугіллі. Встановлена потужність твердопаливної частини котельні — 100 МВт. Період роботи котельні – 174 діб/рік. Устаткування котельні працюватиме в автоматичному режимі під постійним наглядом обслуговуючого персоналу.

Земельна ділянка належить КП КМР «Кам’янська теплопостачальна компанія» на правах постійного користування землею (Державний акт I-ДП № 000415). Загальна площа 6,2450 га, площа земельної ділянки під технічне переоснащення складає 1,2347 га.

Реалізація планованої діяльності, як стверджують автори проекту, має позитивний соціально-економічний ефект, передбачається отримання наступних переваг під час експлуатації котельні:

— підвищення надійності теплопостачання району;

— зменшення витрати газу на виробництво теплової енергії;

— використання альтернативного палива (вугілля);

— підвищення ефективності використання теплової енергії.

Створення нового джерела енергії на вугіллі дає можливість ефективно заміщати імпортоване паливо (природний газ), що крім зниження собівартості виробленої енергії дозволяє скоротити витрати на утримання джерела тепла.

Потужність одного вугільного котла складає 25 тисяч кВт. Очищення димових газів передбачається в батарейних мультициклонах OE.MC67.00.000 ПС, далі в рукавних фільтрах OE.РФ25000.00.000 ПС.

Планована діяльність відноситься до першої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля – ст. 3, пункт 2 частина 2 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»: теплові електростанції (ТЕС, ТЕЦ) та інші потужності для виробництва електроенергії, пари і гарячої води тепловою потужністю 50 мегават і більше з використанням органічного палива.

Під час процедури оцінки забудовник буде доводити, що його проект екологічно нешкідливий. Міське самоврядування та громадськість може ознайомитись із наміром забудовника та надати свої зауваження та пропозиції. Потім Мінекоенерго підсумує аргументи учасників обговорення і за їх результатами або дозволить реалізацію намірів «Кам’янської теплогенеруючої компанії», або ні.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях.

Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, громадські збори не проводяться.

Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності необхідно надсилати до Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел./факс (044) 206-31-13, 206-31-40; електронна пошта: OVD@mepr.gov.ua. Контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна.