У Кам’янському впроваджуються заходи з енергоефективності

Як зазначають в департаменті економічного розвитку міської ради, з метою посилення енергетичної безпеки міста та покращення енергоефективності постійно ведеться робота в напрямку залучення грантових коштів, інвестиційних та кредитних фінансових ресурсів з відповідних міжнародних та вітчизняних інвестиційних фондів на впровадження проєктів з підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві міста.

Так, Кам’янське бере участь в Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України, яка фінансується Європейським інвестиційним банком. Наразі в межах даної програми у місті реалізуються 2 субпроєкта:

  • реконструкція (термомодернізація) будівель закладів освіти, науки та спорту, закладів охорони здоров’я та спорту. Передбачено утеплення та реконструкція інженерних мереж 36 об’єктів бюджетної сфери. Вартість проекту – 15,5 млн. євро, очікувана економія енергоносіїв – 34,3 тис. МВт*год, скорочення викидів парникових газів – 8,5 тис. т. СО2;
  • капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення із впровадженням енергозберігаючих технологій. Передбачено капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення за рахунок встановлення енергоефективного обладнання. Вартість проекту – 11,406 млн. євро, очікувана економія енергоносіїв – 1,81 тис. МВт*год, скорочення викидів парникових газів – 6,0 тис. т. СО2.

Для впровадженняцих проектів між Європейським інвестиційним банком, Міністерством розвитку громад та територій України та Кам’янською міською радою було укладено Угоду про співпрацю, в рамках якої місту надається експертна допомога. На теперішній час розроблено та подано на розгляд Європейського інвестиційного банку пакет документів щодо отримання фінансування для виконання проєктів.

Також в рамках програми НЕФКО «Енергозбереження» продовжується реалізація проєкту «Підвищення енергоефективності у місті Кам’янське». Проєкт реалізується у комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання «Ліцей нових інформаційних технологій – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад» Кам’янської міської ради». Загальна вартість – 13,48 млн. грн. На теперішній час виконавцем проводяться роботи, передбачені проєктом.

З метою раціонального використання енергетичних ресурсів та контролю за їх споживанням в бюджетних установах та закладах міста впроваджено Інформаційну систему енергомоніторингу (ІСЕ). На сьогоднішній день до інформаційної системи енергомоніторингу підключено 144 бюджетні заклади (216 об’єктів). Проект впроваджено за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Gmbh.

Також протягом 10 місяців 2020 року в місті видано 63 «теплих» кредити на загальну суму 2 045, тис.грн.

Запровадження в усіх сферах життєдіяльності міста енергозберігаючих технологій є одним із пріоритетних напрямів роботи міської влади. Зокрема, рішенням сесії міської ради, яка відбулась 18 грудня, ухвалено Програму енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у м.Кам’янському на 2021 рік.

Прогнозовані обсяги фінансування заходів Програми у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві та промисловості протягом 2021 року становлять понад 256 млн. грн. Фінансування заходів здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та міського бюджетів, власних коштів підприємств, грантів, інвестицій та інших джерел фінансування.