Пенсіонери в Кам’янському з повним робочим стажем отримають більшу пенсію

У січні два мільйони українських пенсіонерів отримають надбавку до пенсій в 400 грн. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебная.

Автор: Валентин Фіголь.

Мова про громадян у віці від 65 років, у яких є повний робочий стаж: у чоловіків — 35 років, у жінок — 30 років, уточнила міністерка. Підвищення також торкнеться всіх пенсіонерів, які отримують менше 2400 гривень пенсії.

За підрахунками Мінсоцполітики, підвищення торкнеться 2,2 млн осіб.

У 2020 році середня пенсія в Україні збільшилася на 400 гривень — до 3410 гривень. Підвищену пенсію отримали 10 млн українських пенсіонерів пенсіонерів. На початку 2020 року близько 4 млн пенсіонерів отримували пенсію нижче 2000 грн, до кінця року ця цифра знизилася до 1,8 млн осіб, уточнюють в Мінсоцполітики.

З 1 січня 2021 року розмір мінімальної пенсії за віком для безробітних пенсіонерів збільшиться до 2400 грн. У Мінсоцполітики уточнили, що збільшення продиктовано підвищенням мінімальної заробітної плати до 6000 грн.

Раніше М. Лазебная публічно заявляла, що для виплат пенсій в майбутньому треба або вводити другий рівень пенсійної системи, або доведеться підвищувати рівень єдиного соціального внеску. «Або підвищувати інші податки, щоб фінансувати пенсії, на які не вистачить ЄСВ, тобто з державного бюджету», — зауважила пані міністерка наприкінці грудня 2020 року.

Українська пенсійна реформа триває десь 17 років. Саме стільки часу країна намагається впровадити всеохоплюючу систему накопичень громадян – так званий другий рівень пенсійної системи.

Накопичувальні пенсії повинні стати додатком до хронічно збиткового солідарного рівня, який зараз є фактично єдиним джерелом виплати пенсій для абсолютної більшості українських пенсіонерів.

Законопроєкти, які створюють в Україні загальнообов’язкову та професійну накопичувальні системи давно зареєстровані у Верховній Раді та готові до голосування у першому читанні. Вони передбачають щомісячні відрахування до окремих пенсійних фондів: кожен учасник системи матиме власний накопичувальний рахунок та зможе розраховувати на ці кошти на пенсії.

Як і у попередні роки, пенсійна реформа в Україні досі далека від втілення на практиці.

«В 2021 році ми також не введемо другий рівень, — прогнозує пані Лазебная -. Можливо, запровадження буде з 1 січня 2022 року, але за умови, що законопроєкт №2683 ухвалять у першому кварталі 2021 року і всі, від кого залежить впровадження, засукають рукава і дуже добре попрацюють».

Але, визнала посадовець, якщо Україна знову не зможе прийняти законодавство про другий рівень, у перспективі приблизно п’яти років суттєво загроза пенсійній системі не зросте.