Антитарифна акція в Кам’янському: по дорозі, без політиків, але з політичними ідеями

Гуляючи пішохідними переходами через дорогу, обговорюючи політичну ситуацію в Україні, мешканці Кам’янського висловлюють своє обурення зростанням комунальних тарифів. Треба міняти не політиків, а політичну систему, кажуть учасники акції протесту, за організацію якої жодна політична сила відповідальності на себе не взяла.

Автор: Валентин Фіголь.

Організаторів акції протесту, яка відбулась вдень, 10 січня, на перехресті проспекту Шевченко та вулиці Медичної в центрі Кам’янського, журналісту знайти не вдалось. До поліції теж ніхто не звертався з повідомленням про акцію, визнають правоохоронці.

Кількасот людей зібралась опівдні біля будівлі міської ради Кам’янського. Постоявши недовго, вони вирішили походити через дорогу, щоб привернути до себе увагу.

Юрба рушила до перетину проспекту Шевченка та вулиці Медичної. Люди почали безперервно курсувати через пішохідні переходи, так що автомобілі та трамваї не могли проїхати ані проспектом Шевченко, ані вулицею Медичною.

Кілька водіїв спробували прорватися, але юрба на переході одразу ставала щільнішою, загрозливо підступаючи до зухвальців. Люди не пропустили поліцейську машину проїхати з проспекту Шевченко на Медичну.

Потім поліція перекрила проспект та вулицю Медичну, і пішоходи вже нікому не заважали. Довелось покрутитись тільки машинам, які перед початком акції припаркувались біля тутешніх супермаркетів. Їм доводилось їхати в бік вулиці Г. Романової.

«Ми самі прийшли, прочитавши у соцмережах запрошення», — кажуть учасники акції про те, хто їх сюди запросив.

За словами учасників, акція – частина всеукраїнського руху проти зростання комунальних тарифів.

Люди обурюються подорожчанням газу та електроенергії, послуг опалення та водопостачання. «Ми вимагаємо зменшити тарифи!» — скандували люди.

Кому адресовані вимоги учасників акції щодо тарифів? Люди вийшли показати своє обурення ситуацією і незгоду з діями державної влади. Пошуки серед присутніх того, хто би голосував за нинішню владу, не дали результату…

Владу учасники акції не розділяють на місцеву та державну – просто «влада», і все. «Вони всі там прикормлені олігархами!» — така народна думка про політиків.

Нікого з місцевих політиків на акції протесту не було помітно. Може, всі сховались за масками?

Люди по-різному ставились до відсутності політичних активістів. Дехто радів: мовляв, нарешті люди самі зібрались, без прапорів та піару… Дехто обурювався: де, мовляв, оті політики, що за народ, чому не підтримують своїх потенційних виборців?..

Втім, по розмовах учасників акції було помітно розчарування в політичних партіях та політичних лідерах. «Вони там усі однаковими стають, — констатували дорослі дядьки. – Бо це система, і вона тебе або заточить під себе, або поламає і викине! Треба міняти не політиків, а політичну систему!»

«Замало молоді, самі пенсіонери, — кажуть люди між собою. – От коли молодь почне приходити – тоді почне мінятись ситуація в країні!»

По завершенні акції учасники підписали резолюцію, яку буде направлено до міської ради Кам’янського. В резолюції — вимоги щодо зниження комунальних тарифів та проведення громадського обговорення тарифів. Інакше автори резолюції нахваляються вдатись до більш рішучих дій, ніж акція 10 січня.