ДМК хоче отримати дозвіл на викиди


Проблема екології – одна з найгостріших проблем, яка турбує мешканців міста, адже Кам’янське займає 4 місце в рейтингу найбільш забруднених міст України. З усіх викидів в атмосферне повітря 93% складають саме викиди ПАТ «ДМК», яке на даний момент хоче отримати новий дозвіл на викиди в атмосферне повітря.

Про це була зроблена офіційна публікація від 16.12.2020 року в газеті «Любимый город». Всім жителям до цієї дати дали право надати свої пропозиції , які ПАТ «ДМК» зобов’язаний буде врахувати при отриманні дозволу.

Голова постійної комісії Кам’янської міської ради з питань екології, промислової політики, економіки, праці та енергозбереження Олександр Лукашов направив листи до ПАТ «ДМК», Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Міністерства захисту довкілля та природний ресурсів Україниз вимогами надати інформацію для формування необхідних пропозицій і заходів, які повинен виконати ПАТ «ДМК». На даний момент інформації не надано. Також були направлені листи з попередженням, що в разі ненадання інформації вчасно міська влада ініціюватиме проведення громадських слухань, на яких будуть внесені відповідні пропозиції.

Аналогічні листи направлені від ряду громадських організацій, таких як «Чисте Повітря України», «Патріот-2015» та інші. У випадку якщо ПАТ «ДМК» проігнорує вимоги влади та громади, будуть направлені звернення до суду з вимогою заборонити видачу дозволу на викиди до моменту отримання всієї необхідної інформації і внесення на підставі неї всіх необхідних пропозицій. Також обов’язково проведення громадських слухань громадськістю та громадськими організаціями.

Разом з тим, комісія Кам’янської міської ради з питань екології, промислової політики, економіки, праці, енергозбереження звернулася до мера Андрія Білоусова з пропозиціями провести екологічний аудит ПАТ «ДМК».
Також департамент екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради направив лист до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Міністерства захисту довкілля та природний ресурсів України з необхідними пропозиціями, які повинні бути внесені і є обов’язковими до виконання ПАТ «ДМК» для отримання дозволу на викиди.
Наразі впроваджуються конкретні дії, завдяки яким мер Андрій Білоусов, депутатський корпус, громадські організації і жителі Кам’янського зможуть змусити промислові підприємства міста (забруднювачі), особливо ПАТ «ДМК», привести своє виробництво до екологічних норм і стандартів для безпечного життя населення.

Окрім цього під час чергової наради з питань екології міський голова поставив завдання надати для внесення в екологічну програму на наступні 5 років пропозиції і перелік обов’язкових умов, які допоможуть привести викиди підприємств до нормативних показників та покращити екологічну ситуацію в цілому.